Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy temetés hogy zajlik?

Egy temetés hogy zajlik?

Figyelt kérdés

Bocsi ha rossz a kategória.

Nem voltam még temetésen sosem (hála istennek) de jövőhéten lesz egy családhoz közeli ierősünk temetése.

A pap milyen beszédet mond ? Vagy mimdig van pap temetésen akkor is ha nem vagy megkeresztelve ?


(elég fiatal vagyok azért kérdezem)



2019. okt. 23. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Nincs mindig pap.
2019. okt. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pap vagy egy civil emberke elmondja, hogy milyen jó ember volt az elhunyt, aztán leeresztik a koporsót a sírba. (Ha pap van, még énekelnek is néhányat.)
2019. okt. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vannak hajós temetések is. Mondanak néhány beszédet, van kivetítő, aztán virágokat szórnak a vízbe például.

Olyan temetés is van, ami szinte semmiben sem más, mint egy mise, csak van egy urna.

2019. okt. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok temetésen voltam sajnos:-(

Mivel mind 'hagyományos' volt azt tudom leírni...


A ravatalozóban a nyitott/zárt koporsó mellett ülnek a nagyon közeli hozzátartozók(általában az érkezők odamennek részvétnyilvánításra, egyébként a nagyon bátrak, mint pl 'Jucinéni' még a koporsóban fekvőt is körbe tapogatja és jajgatnak felette, bár ez nem általános, de ha nyitott sokan megnézik...én azt javaslom, hogy inkább ne nézd meg.. még, ha teheted sem, úgy éljen benned amikor még élt) távolabb állnak esetleg, ha nem férnek be kint is állnak/ülnek a részvétüket nyilvánítók közelebbi/távolabbi ismerősök... a pap/eddig amin voltam mindegyiken volt/ 'beszédet' mond/mikrofonba, hogy a kintiek is hallják, bár nem mindegyiken volt hangosítás/a halottról és, hogy 'jóhelyre' kerül...felsorolja azok nevét akik búcsúznak tőle/persze itt kb úgy értsd, hogy ha idős volt akkor a gyerekei nevét majd hány unoka és dédunoka szám szerint búcsúzik nem kezdi el mind a 16 unokát és 8 dédunoka nevét sorolni, bár már erre is volt példa/imádkoznak, majd énekelnek, kocsira rakják a koporsót és elindul a gyászmenet/énekelnek is/, elől az autó utána a pap és a gyászolók utolsó útján kísérik a halottat...odaérnek a sírhelyhez kötél segítségével leeresztik, ráraknak egy koporsó takarót/hogy ne szakadjon be a koporsó/ és amíg betemetik és fejfát raknak, koszorúzzák, addig énekel a pap majd imátkoznak...ott is lehet/kell részvétét nyílvánítani...ez után jön a halotti tor/ez egyéni oda már nem mindenki megy akik a temetésen ott voltak, inkább a szűk család és rokonok/...eddig amin voltam temetéseken általában előző este vagy a hét vasárnapján volt mise a halottért a templomban...nem misézik a pap a temetésen...

2019. okt. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!