Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha egy társkeresőn írok egy...

Ha egy társkeresőn írok egy (pl. ) Erzsi nevű nőnek Erzsike megszólítással, és ő a válaszát úgy írja alá, hogy:. Erzsike - az csak nekem tűnik egy kicsit olyan "izének"?

Figyelt kérdés
Attól még, hogy én becézem, megfelelő-e az, ha ő is becézi magát?
2019. okt. 28. 00:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ismerkedésnél a legnagyobb pofátlanság az első levelet becézve megcímezni. Én szeretem a becéznek, de nem első levélben, olyan embernél aki alig ismer.

Viszont sok ember van aki eleve becézve használja a nevét. Vagy lehet gúnnyal becézte magát, hogy vedd észre magad.

2019. okt. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha te úgy írsz neki, hogy Erzsike, akkor mit vársz, írja alá úgy hogy üdvözlettel Tóth Erzsébet?
2019. okt. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne írhatná így alá, valószínüleg így szólítja mindenki a valós életben is és ezt tartja a nem hivatalos nevének, ezt szokta meg.
2019. okt. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nekem fura, ha valaki magát becézi
2019. okt. 28. 08:09
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha Erzsinek hívja magát, akkor így kell neki írni.

Ha Erzsikének, akkor meg úgy.


Külön becézni majd később lehet.


Ezzel együtt előfordulhat, hogy tetszel neki.

Nem akarod kideríteni?

2019. okt. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen "becézi" magát, ha ezt szokta meg, akkor neki ez a természetes.

A hivatalos név eleve az Erzsébet lenne, ehhez képest az Erzsi legalább annyira becenév, mint az Erzsike.


Meg gondolom, te sem István, Károly, Sándor, József, stb neven írtad alá az irományodat, hanem valamilyen becézett formában.

2019. okt. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#5 - nek: hát, valójában szerintem engem már nem is nagyon érdekel, hogy tetszem-e neki....de azért még "teszek egy kört, hátha olyan feneke van, hogy űberel mindent...És, amiért nem nagyon esélyes: a szakállamat (mármint az enyémet) 1 l - lel írta....ez még talán beleférhetne, de a "...tudhatnák még valamit rólad...." már csak oda férhet bele, hogy esetleg elképesztően jó a segge. Középiskolai végzettsége van, gondoltam, attól még beleférhet....de ez a nák- messzire mutat és vezet....
2019. okt. 28. 15:33
 8/18 A kérdező kommentje:

#6 - nak: Előző valamelyik reagálásommal már talán válaszoltam is a Te rekciódra: Még jó, hogy Istvánként, Jánosként búcsúztam el, nem írhatnám magamról (max. a vicc kedvéért, hogy Istike, Janika...

Egyébként valaki írta, hogy az Erzsi is már eleve egy becézett alak, ami persze, hogy igaz, de azért mégsem mindegy, hogy valaki (most gondoljunk csak nőre) úgy írja alá, hogy Erzsi....vagy pedig Erzsike. Biztosan érzed te is a kettő közötti jelentős különbséget..

2019. okt. 28. 15:38
 9/18 A kérdező kommentje:
Ja, és még csak néhány mondatot váltottunk, én már írtam neki egy hosszabbat, ma fogok én is kapni tőle egy hosszabbat - azt még megvárom, hátha tegnap csak "megcsúszott a ceruzája"
2019. okt. 28. 15:46
 10/18 anonim ***** válasza:

Engem meg sznobnak néznek, ha kijavítom, hogy nem Andrea vagyok hanem Andi. Nem becézerm magam. Ez a hivatalos nevem ami a születési anyakönyvi kivonaton is szerepel.

Volt részemről meglepődés, amikor első ismerkedési levélnél nem hitte el a pasas, és kérte az anyakönyvi kivonatom másolatát. Na itt fejeztem be.

2019. okt. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!