Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen felekezetbe menjek,...

Milyen felekezetbe menjek, ami kicsit világiasabb, lazább?

Figyelt kérdés
Jártam hittanórára, de nem vallásos családban nőttem fel. Nem áll tőlem messze a vallás, csak a hit sosem ment igazán. Amolyan útkereső agnosztikus személy vagyok. A közösség viszont nagyon hiányzik, szeretnék tartozni valahova. Pl. az evangélikusokról jót hallottam. Olyan közösség érdekelne, ahova nagyrészt fiatalabbak járnak.
2019. okt. 30. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Felekezethez nem a közösség miatt tartozik az ember.
2019. okt. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egyrészt nem értek egyet. A világon a vallásos emberek kb. 99%-a nem betért, hanem egyszerűen folytatja a hagyományt, aüibe beleszületett. Egy csoportidentitást sajátít el a családjától.


Másrészt meg lehet, hogy nem volt ez egyértelmű, de nem kértem erről véleményt. Azért írom ezt, mert te már a második vagy, aki ezzel jön. Mintha nem értenétek a kérdést. Nem azt kérdeztem, hogy hol találok olyanokat, akik az én szám íze szerint értelmezik a Bibliát, hanem hogy milyen közösségek vannak, amelyek kellően nyitottak akár vallással ismerkedő emberekre is.

2019. okt. 31. 13:03
 3/4 anonim ***** válasza:

A világon a vallásos emberek kb. 99%-a nem betért, hanem egyszerűen folytatja a hagyományt,



nos azok nem vallásosak, csak ahogy írod, hagyományt folytatnak- arra meg ott vannak a hagyományőrző egyesületek.

2019. okt. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Még mindig nem érdekel a véleményed. Mire jó neked, hogy vitatkozol velem? Ha majd ez fog érdekelni, kiírok egy kérdést erről.
2019. okt. 31. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!