Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen lenne egy olyan világba...

Milyen lenne egy olyan világban élni, ahol nincs magánélet?

Figyelt kérdés

Elméletileg mindenki mindenkit egyformán feltételek nélkül szabadon megfigyelhetne bármilyen élethelyzetben. (otthon, a munkában, a szabadidőben).


Gyakorlatilag nem lennének titkok.

Biztonságosabb lenne a világ?



2019. okt. 31. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztonságosabb nem lenne, de rengetegen öngyilkosok vagy depressziósak lennének!
2019. okt. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
És ha nen lenne állam? Vagy hatóságok?
2019. okt. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Belehalnék. Nem mintha olyan nagy titkaim lennének, de nekem nagyon fontos a privát szférám, az egyedül töltött idő, amikor senki nem lát.
2019. okt. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az internet korszakában bárhol megfigyelhetnek bárkit, internetezni pedig az emberek 90%-a szokott, ebből kifolyólag gyakorlatilag mindenki meg van már most is figyelve. Lásd:követő cookiek, sütik stb...
2019. okt. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem megszoknánk. Biztonságosabb talán nem lenne, mert mindenki mindenkit egyszerre nem tud mindig megfigyelni. Na meg te is meg tudod figyelni azokat, akik téged éppen megfigyelnek, és akkor ők látják, hogy te látod hogy ők téged figyelnek.

Most hogy vannak térfigyelő kamerák, trafipaxok, nyomkövető rendszerek, ugyan úgy vannak szabálytalanul közlekedők mint azelőtt, szóval nem gondolnam hogy sokkal nagyobb lenne a biztonság.

Akit akarnak azt tényleg most is megfigyelhetik, ehhez minden feltétel adott. Ezt is megszoktuk, együtt tudunk élni a gondolattal. Én néha kissé paranoiás vagyok az ilyenektől, de semmi komoly, inkább csak arra szoktam gondolni, hogy vicces lenne összezavarni azokat akik megfigyelnek másokat. Pl. úgy tenni mint aki nem tudja, hogy figyelik, és közben úgy tesz, mintha tudná hogy másokat figyelnek, de azt hiszi őt nem. Szerintem egy ilyen megfigyelős rendszerben is elég könnyen lehetne manipulálni az embereket, és sosem tudhatnánk kinek szólnak valójában a nekünk mondott szövegek.

2019. okt. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
78%
Ajánlom figyelmedbe Patrick Ness Chaos Walking trilógiáját, azon belül pedig a férfiak helyzetét, valami ehhez nagyon hasonló témát boncolgat.
2019. okt. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Olyan lenne, mint egy észak-koreai árvaházban felnőni...
2019. nov. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Pl. lenne egy nyilvántartás, ahol meg lehetne nézni egy ember élete során összes kimondott szót.

Mindenkiről hozzáférhető lenne hol és mikor járt.

2019. nov. 1. 16:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az öregeket, ők tudják, hogy milyen, ha az állam mindenkiről mindent tudni akar. De a költő is megírta:

Levegőt!

[link]

2019. nov. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!