Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire igaz az...

Szerintetek mennyire igaz az az állítás hogy a székely férfiakra a mai napig sokkal jellemzőbb a vadság meg az erőszakra való hajlam mint a többi magyar alcsoporthoz tartozó férfiakra?

Figyelt kérdés

2019. nov. 8. 04:29
 1/3 anonim válasza:
70%

Jópár Székely palit ismerek, de kb mindre igaz a következő:

Galamblelkű, barátságos, nem beszél csúnyán, segítőkészek.


Akikről írtál, azok inkább a mélymagyar átlag.

2019. nov. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. Köztük is van mindenféle ember.

De nem is az erőszakosságot szokták rájuk mondani sztereotípiaként sem, hanem inkább karakának, vállalják a véleményüket, de ez nem erőszak.

2019. nov. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

A volt párom, aki székely származású (nem alcsoportbeli), egy otthonról hozott bicskájával fenyegetett meg, amikor kérdőre vontam az egyre gyakoribb hétköznapi piálásai miatt.

Szerintem nagyon jó színészek és sunyi, kétszínűek. A volt párom is megvárta, hogy külön lakásba költözzük, és ott kezdődtek csak a bántalmazások. Addig őt is mindeki galamblelkűnek, meg barátságosnak tartotta (Aki nem tudja, mi történt, az szerintem a mai napig ezt hiszi róla).

Olyankor is gyakran agresszív lett, amikor elmondtam a véleményemet, ami neki nem tetszett.

Nagyon jól el tudják adni magukat, ha az érdekük úgy kívánja.

Ő 40 év alatti. A fiatalabb generáció TALÁN (reméljük!) már nem ilyen mentalitású lesz.

2022. febr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!