Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon miért a cigányo...

Magyarországon miért a cigányok részesülnek előnyben mindenhol? (Nem vagyok rasszista)

Figyelt kérdés

Magyarország. Benne is van a magyar szó. Erre mégis a cigányoknak kedveznek mindenben.


Lehet, hogy most önzőnek tűnök, de sajnálom tőlük a pénzem. Mert ugye az én adómból is vannak ők eltartva.

Nem azt mondom, hogy éljenek elnyomásban, de azért tudják már mi merre, hány méter.


Nem vagyok rasszista, csak sokszor felhúzom magam azon, hogy Magyarországon vagyok, magyarnak születtem, ennek ellenére fogjam be a pofám, mert ha egy cigány valamiért megver, akkor én vagyok a hibás.



2019. nov. 9. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem meg a rasszista sztereotípiáiddal bőven kimeríted a rasszista fogalmát.

Dobálózol itt vélt igazsàgokkal meg sérelmekkel de a valóságban ezek annyira nem állják meg a helyüket.


Nekem is megvan ugyan a véleményem róluk, de te azért erősen messzire mentél.

Eleve sok munkahelyre fel sem veszik őket, így ha akarnának is nehezen tudnak változtatni.

Másrészt a jelenlegi kormány nagyon óvatosan ad csak támogatást nekik, nem tudom mit vársz még.

2019. nov. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Ha nagyon akarnak, tudnak változtatni. Több olyan cigányt is ismerek, aki ápolóként dolgozik és huszonévesen most bekerült az önkormányzatba is, de olyat is ismerek akik egy nagyon sikeres vállalkozást alapítottak, és 14 éves rokonaiknak kocsikat meg házakat osztogatnak annyira teli vannak.


Persze az ilyen nagyon kevés. A legtöbbjük tényleg nem akar változtatni, jó ez nekik. Legalább van mire fogni: "jajj ki vagyunk közösítve meg diszkriminálnak, ez rasszizmus" stb féle dolgok. A vér nem válik vízzé. Hiába jöttek elvileg Indiából 600 éve, de még az indiaiak és a pakisztánok is különbek, ők is lenézik az európai cigányokat. Valamelyik nap is (külföld), az egyetem előtt 5 fős cigánylány társaság üvöltözve énekelt cigányzenét üvöltve az utcán, egy egyébként muszlim többségű városban. Mindenki csak végig nézett rajtuk, ami nem elsőnek fordul elő.

Egyébként Magyarország és a magyarok egy nagyon toleráns ország/nép, hiába nem tűnik úgy kifele a világnak.. Még romániában is tesznek a valdalizmusuk ellen, pedig ott mindenki cigány, nem tűnik ki a tömegből a szín.

2019. nov. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Hol részesülnek előnyben?
2019. nov. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Előző. Szerintem a kérdező pont erre gondol. Felhoz egy észrevételt automatikusan jön is rá a rasszista bélyeg. Mi volt a kérdésében rasszista? De egy fontosabb kérdés. Nyilván nem véletlenül érzik ezt így tömegesen az emberek. Attól,hogy lerasszistáztad miben segítette a vélt (de sokkal inkább valós) probléma megoldását? Amúgy a hozzászólásod meglehetősen antidemokratikus. Az,hogy a munkahelyekre nem veszik fel őket az nem igazán állja meg a helyét. Bár ez így nettó rasszizmus a részedről,mivel dobálózol itt vélt igazsàgokkal de a valóságban ezek annyira nem állják meg a helyüket. Azt sugallod vele,hogy a cigányok értéktelenek és ezért nem veszik fel őket adott munkahelyekre. És azért vélt igazság a te véleményed is,mivel valójában felveszik őket. Azokat nem veszik fel,akiről az első pillanattól süt,hogy képtelen lenne az adott állásra illetve megbízhatatlan személy. Bőrszíntől függetlenül.

"Másrészt a jelenlegi kormány nagyon óvatosan ad csak támogatást nekik, nem tudom mit vársz még."

Ez sem igaz azért. Nem hallottam róla,hogy tömegesen halnának éhen emberek az országban. Sőt,megfagyni sem jellemzően a cigányok szoktak télen a fűtés hiánya miatt. Ingyenesek az iskolák. Ingyenes a középiskola,az egyetem. Mégsem látom hogy tömegesen képeznék magukat. El kéne már fogadni,hogy a képzetlen emberekre már nincs szükség a munkapiacon. Ebben semmi rasszizmus nincs. Ez kapitalizmus. Minden és mindenki értéket képvisel. Ha kevés az értéked,akkor nem fizetnek érted. Ne tegyél már úgy,mint ha teljesen ok nélkül lenne az,hogy a cigányokat nem veszik fel csak alacsony képzettséget igénylő helyekre kevés pénzért. Csak mondom neked,hogy rohadt sokszor hallottam már,hogy nem mennek el bizonyos munkakörökbe (amik egyébként képzettségüknek pont megfelelő lenne). Ott dolgozzanak csak a parasztok. De a nem dolgoznak eleget a parasztok ezért kevés a segély mondatot is sokszor hallottam már. A cigányság százszor rasszistább mint a magyarok. Úgyhogy légyszives ne legyél rasszista. Ne különböztess meg negatívan embereket azért,mert nem romák és a nemromákról téves képzeteid vannak.

2019. nov. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
előző = első. közben jött két hozzászólás. sorry.
2019. nov. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Kicsit a világ mai formáját, benne a fidesz által képviselt formákat, és hasonló szintű dolgokat kéne tanulmányozgass. Amíg a szeretet, fejlődés, nyitottság, stb helyett az önzőség, büntetés, gondolkodás mentesség és egy síkú gondolkodás uralkodik, miért lepődnél meg ennyire apró igazságtalanságon??


1#, ez komoly, vagy ennnnnnyire debil vahy????? OOOOOO.oooooo

2019. nov. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
60%

Rasszista vagy de kit zavar?

Max a cigányokat, velük meg ne foglalkozz.

2019. nov. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez egy snyaló nép. Itt nem baj ha ellopjàk a tulajdonodat amiért megdolgoztàl. Nyalunk mindenkinek ha kell ha nem.
2019. nov. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
30%
Nem hinném hogy rasszista a kérdező, csak butaságokat állít! Nem tudom, hogy mégis miben részesülnének előnyben a romák! Szerintem semmiben sőt... Munkát nehezebben kapnak, persze aki akar az így is tud dolgozni. Én úgy tapasztalom hogy az elmúlt 10-15 évben nagyon is sokat javult a cigányság felfogása! Sokkal többen dolgoznak, sokkal több fiatal tanul tovább, jár egyetemre, főiskolára és hála Istennek sokkal kevesebben vállalnak korán gyermeket stb. Persze azért még van min javítani, főleg vidéki településeken. Remélem senki nem bántódik meg mert nem azért írom, de szerintem ezzel ellentétben pont a Magyarságnál figyelhető meg hogy egyre több a “hulladék” ember! Tisztelet a nagytöbbségű kivételnek! De ha ez így folytatódik, pár évtized, és lesznek itt érdekes dolgok! És mégegyszer leírom, senkit sem akartam sem megbántani, sem megvédeni!
2019. dec. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!