Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elvitetheto-e a rendorseggel...

Elvitetheto-e a rendorseggel olyan szemely, aki hivatlanul odajon a lakasom ajtaja ele es nem megy el, hiaba kerem?

Figyelt kérdés

Zaklat az exem es orakon at kepes ott lenni, dorombol, mert nem engedem be, es rengetegszer aludni se tudok miatta, mert elore felek attol, hogy odajon, illetve minden apro koppanasra is felriadok amiota ez tart. Rengetegszer volt, hogy felebresztett, eleve alvasi nehezseggel kuzdok.

Volt, hogy beadandot irtam (pontosan tudta), leadas elott 2 oraval (igyis nagy kapkodasban voltam) odajott, es nem lett meg a karakterszam. 2 het mulva pedig allamvizsgazom, addig szinten rengeteg a beadando, es a tetelekre meg idom se jutott! Elore felek, hogy miatta elrontom!

Mi teheto jogilag ilyenkor?

Amennyiben a magan lepcsohazba szokik be, es az ajtom elott, engem gyakorlatolag sakkban tartva all orakig, es kozben emailen, interneten zaklat hogy engedjem be, elvitetheto e tavolsagtartasi nelkul is? (Azt is akarok kerni de ido mig elkeszul es a kovetkezo ket hetben lenne ra kifejezett szuksegem, hogy ne zaklasson, addig nem biztos h meglesz a papir.)

Es ilyen esetben, ha tavolsagtartasi nelkul esetleg elviszik, nekem is kell mennem elmondani a szitut vagy a kesobbiekben bemenni emiatt?

Felek, hogy megint egy hataridos munka kozben fog zaklatni, akkor viszont ha nekem is beszelnem kell a rendorokkel, eselyes, hogy nem fog sikerulni!

Mit javasoltok? Nagyon ideges vagyok mar.


2019. nov. 11. 01:51
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Tehetsz feljelentést zaklatásért, de ne várj komoly intézkedést a rendőrségtől. Max egyszer felszólítják, de nem fognak naponta kivonulni nagy erőkkel.

Oké, mit csinálnék én? Megkérnék 1-2 jó kondiban lévő férfi ismerősömet, rokonomat, hogy vagy 2x-3x vágják már orrba ezt a jóembert, és ígérjenek be még egy alapos rugdosást is.

Vagy simán vennék egy paprikasprayt és szó nélkül a képébe fújnám. Drasztikusnak tűnhet, de elmebetegek nem értenek a szép szóból, az a tapasztalatom.

2019. nov. 11. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
40%

Ügyészségi feljelentés megtétele írásban - rendőrség épületében szokott lenni, vagy ahhoz közel.


Ingyenes jogi tanácsadás szokott lenni kihelyezett kerületi kormányhivatalok Igazságügyi vagy Gyámügyi osztályán. (Sajnos nem mindennap, azt tapasztaltam.)


Milyen légkör uralkodott rendszeresen abban a családban, ahol az exed felnőtté vált? Bántalmazták fizikálisan?


Nem hangzottak el mérgező szavak gyakran? Biztosan tudtál minden apró részletről Vele kapcsolatban, amíg együtt voltatok?


Megismerkedésetek körülményei? Mennyi ideig voltatok párkapcsolatban egymással? Élettársad volt csak vagy házasságot (elköteleződést) is ígért a jövőre nézve?


Ui: melyik nemhez tartozol? Hány évesek vagytok? Neki van valamilyen életcélja (munkahely, továbbtanulás, stb.)

2019. nov. 11. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Milyen légkör uralkodott rendszeresen abban a családban, ahol az exed felnőtté vált?"

És ez ki a frászt érdekel egy zaklatónál? Beszélje meg a pszichológusával, ne az exét idegelje.

2019. nov. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!