Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amikor külföldön megkérdezik,...

Amikor külföldön megkérdezik, budapesti vagyok-e, mondhatom-e hogy igen? (lent)

Figyelt kérdés

Az az egyetlen város amit Magyarországról ismernek, viszont vidéken nőttem fel. Utána az egyetemet viszont Pesten végeztem.


Ilyen esetben nagy csalás-e pestinek mondanom magam?

Nektek is mindig megkérdezik-e ezt?


(Nem akarom őket traktálni azzal, hogy milyen kisvárosok vannak stb mert félek lezárná a beszélgetést.)



2019. nov. 23. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Már rossz úgy beszélgetni, ha minden apró "hiba" miatt ellenség leszel.

Másrészt tök ciki, ha utána kérdez valamit és kiderül, hogy fogalmad sincs róla.

2019. nov. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
egyszerű, azt mondod, hogy egyetemre Budapesten jártál és azóta is ott laksz. Ha érdekli a korábbi múltad, megkérdezi, és újabb könnyed téma a beszélgetés folytatására.
2019. nov. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, én elég régóta vagyok külföldön, de soha eszembe nem jutott magamat pestinek mondani, hanem megmondom, honnan jöttem és esetleg hozzáteszem, hogy MO déli részén van az a város.

Ebböl még soha senki nem csinált problémát vagy szakította meg a beszélgetést!

2019. nov. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
En mindig mondom hogy hany merfoldre laktam Budapesttol es melyik reszen az orszagnak.
2019. nov. 25. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam mondani magát a települést mert úgyse tudják kimondani. Azt szoktam mondani hogy Budapesthez közel vagy kB egy órára tőle (ami így is van).
2019. nov. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mondhatod magad pestinek ha mindenképpen hazudni akarsz. Ha vidéken nőttél fel, ott töltötted az életed nagyobbik részét akkor vidéki vagy ezen nem fog változtatni 3-4 év.
2021. jan. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!