Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van itt aki felvette az...

Van itt aki felvette az osztrák vagy holland állampolgárságot?

Figyelt kérdés

A magyart visszakéne adnom, hogy megkapjam.


Megéri a cserét?


(Bármelyik országgal kapcsolatos infó érdekel, bár én Hollandiában lakom, de nyilván több az ausztriai magyar itt.)



2019. nov. 30. 21:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%

>>>>>>> A magyart vissza_kéne adnom, hogy megkapjam.


ezt mégis miből gondolod?

2019. nov. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Mondjuk mert írja a hivatal? :O


"U moet afstand doen van uw huidige nationaliteit. Hierop zijn uitzonderingen."


[link]


Gondolom beszélsz hollandul te is. Ott van a leírás.

2019. nov. 30. 22:33
 3/18 b1812567 ***** válasza:
83%

Ezt neked kell eldöntened.


Megjegyzem, szerintem a magyar hatóságok nem értesítenek egyetlen másik országot sem hivatalból, ha később újra felvennéd a magyar állampolgárságot (a másik mellett).

2019. nov. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
22%
Ha felveszed (megkapod) akármelyik másik ország állampolgársságát, akkor kell választanod, hogy melyiket tartod meg: az újat vagy a magyart, ha az adott ország nem engedélyezi a kettős állampolgárságot. Hogy melyik engedélyezi, az sok helyen, pl. a wikin is megtalálható.
2019. nov. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%
Csak azért kérdeztem, mert rokonom holland állampolgár a magyar mellett. Ezek szerint változott a szabály, vagy valamit félreértesz. Ez utóbbi teóriát erősíti, hogy a kettős állampolgárságot nem engedélyező országok listáján nem szerepel Hollandia.
2019. nov. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
58%
Ezt kinek szántad? Mellesleg attól még igazam van. Netán kétségbe vonod a kettős állampolgárság meglétét? Nem értelek.
2019. nov. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem vontam kétségbe, hogy vannak kettős állampolgárok.

De manapság nem ez a szabály.

Lehet 10 éve más volt, azt nem tudom.


Itt van a leírás:

"U moet afstand doen van uw huidige nationaliteit. Hierop zijn uitzonderingen."


Itt írja le az Állampolgársági Hivatal feketén-fehéren, hogy le kell mondani a meglévő állampolgárságról, ha kéred a hollandot:


[link]


Írja azt is, ha a megfelelő aloldalra mész, hogy milyen címre kell beküldeni a bizonyítékot a magyarról való lemondásról.

De az oldal leír mindent.


Légyszi ne az oldalt vitassuk. És CSAK ÉS KIZÁRÓLAG olyan írjon, aki hasonló cipőben jár!

És jelenleg jár abban, NEM 10 éve!


Köszönöm!!!

2019. nov. 30. 23:39
 8/18 anonim ***** válasza:
48%

Megoldódott:


[link]


Ebből kiderül, hogy megtarthatod a magyar állampolgárságodat is.

2019. nov. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Hát nem épp ezt írja az oldal.

Legalább olvasd el a leírást, mielőtt linkelsz:


"Deze lijst geeft alleen de regels voor het land van uw nationaliteit."


VOOR HET LAND VAN UW NATIONALITEIT...


Értelmezd.

Ha nem beszélsz hollandul, rásegítek:

A saját országodra vonatkozó szabályokat találod itt. Hogya a saját EREDETI országod engedi-e a lemondást az állampolgárságról. Nem a holland szabályokat.


És Magyarország engedi a lemondást, tehát le is kell mondani. Írja is Magyarországnál:

"Geen automatisch verlies. U kunt afstand doen van de Hongaarse nationaliteit."


Nincs automatikus elvesztés. Letudsz mondani a magyar állampolgárságról.


Ez azt jelenti, hogy habár automatikusan nem vonja vissza a magyar állam az állampolgárságod, de te le tudsz róla mondani.

És minden esetben ha van rá jogi lehetőség, élned kell ezzel a joggal és igazolni is a megtörténtét. (Már írtam fentebb.)

2019. nov. 30. 23:45
 10/18 anonim ***** válasza:
78%

Napjainkban is van lehetősége bárkinek arra, hogy holland-magyar kettős állampolgár legyen, ha elvesz egy holland állampolgárt. Több kiskapu is van, de ez az egyetlen, ami egy átlag magyarra érvényes lehet.

Értem én, hogy hozzá nem értő emberek sok baromságot írnak, de olyan f szom stílusban válaszoltál mindenkinek, hogy annak is elmegy a kedve, hogy segítsen, aki amúgy tudna. Normálisan is le lehet írni, hogy miért téved valaki.

2019. dec. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!