Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Skandináv országokba kell...

Skandináv országokba kell helyi nyelvtudás ha ott szeretnék dolgozni?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül végleg. De mondjuk pár évre kimenni.

Diplomás, üzleti területen (angolul dolgozunk) fontos, hogy tudjak norvégul vagy svédül vagy ilyesmi?


Senior pozíció pl.



2019. dec. 3. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Svédországban nem muszáj.
2019. dec. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
En Finnorszagban elek, ide kell a finn nyelvtudas, de nem art mellette a sved sem.
2019. dec. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Norvegiaban is elvarjak a norveg nyelvtudast.
2019. dec. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen
2019. dec. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig a szükség szabja meg... Én már voltam Osloban olyan szemorvosnál, aki csak angolul tudott. De szemorvoshiány van. Ha olyasmit tudsz, amit más nem, akkor nincs gond - még tolmácsot is alkalmaznak melléd. Ha a cég nem skandináv, hanem csak ott telepedett le, akkor elnézőbbek.
2019. dec. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Írtam a kérdésben: üzleti területen angolul dolgozom.

Pl. business analyst, strategy stb.


Szóval Magyarországon sem beszélünk magyarul az irodában, a kollégáim fele külföldi.


Ebből asszociáltam arra, hogy talán Skandináviában is szerencsét tudnék próbálni. Szeretnék több helyen is élni egy-egy darabig. De nem kezdenék svédet vagy norvégot tanulni, ha 3 év után visszajövök.

2019. dec. 4. 19:26
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

A svéd és a norvég meglehetősen egyszerű nyelvek, ha már tudsz angolul.


Nekem rokonaim élnek kint. Az unokatesóm férje pl alig tudott norvégul, amikor alkalmazták. Tanult előtte, de nem ez számított. Hiány volt a szakmájában (mérnök).

Amúgy azt mondják, hogy pl az oviban alig van olyan, akinek mindkét szülője norvég lenne. Tele van európai bevándorlókkal. Ők is azok, de van spanyol-német meg minden.


Vannak viszont olyanok, ahol egyértelmű (pl eladó).


Én azt javaslom, ha más nem hobbiból tanulj meg egy skandináv nyelvet.

2019. dec. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Megtanulnék, csak nincs rá időm.

Nemcsak teljes munkaidőben dolgozok, de mellette 4 nyelven beszélek tárgyalási szinten. (C1-C2)


Ehhez jön még a párom, szabadidő, sport stb.


Egyszerűen nincs kapacitásom egy ötödik nyelvre.

2019. dec. 4. 19:39
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
Én utazás alatt tanulom (pl metrón). Persze nem C1 szint a célom, csak h kb megértsem mit beszélnek a rokonok. :D
2019. dec. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!