Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az engedelyem nelkul felhaszna...

Az engedelyem nelkul felhasznalhatja az osztalytarsam a kepemet a ballagasi videoban, amit titokban csinalt rolam? 18

Figyelt kérdés
Szerintuk tul tolom, minek akadok ki, de en utalom ha kepet akarnak rolam csinalni. Nem is lattam a kepet es nem is mutatja meg.

2019. dec. 5. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, személyi jogokat sért ezzel.
2019. dec. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Irtam neki, a szemelyi jogaimrol, utana mondtak ketten nekem azt, hogy ne tulozzam el es akkor sem mutatjak meg.
2019. dec. 5. 11:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben indítsd meg a megfelelő jogi lépéseket.

Küld el nekik az alábbi üzenetet:


"Nem szeretném, hogy a kép amit készítettek rólam (az engedélyem nélkül!!!) bárhol nyilvánosan megjelenjen, így most fel is szólítalak titeket, hogy töröljétek.

Hozzáteszem, hogy tanúim is vannak arra, hogy ki készítette ezt a fotót, így ha úgy alakul, hogy elkülditek másnak, akkor ezért szintén felelősségre vonhatóak lesztek.

Amennyiben még is felhasználjátok, sokszorosítjátok, továbbkülditek, megosztjátok a rólam készült fotót, akkor megteszem a megfelelő jogi lépéseket, és aztán majd lehet röhögcsélni, amikor anyu otthon bontja a bírósági értesítőt. Meg látjuk, hogy ők mennyire fognak ezen röhögcsélni. Ez nem túllihegés, hanem személyi jogok megsértése."

2020. aug. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 MBbpg ***** válasza:
100%

Ptk 2013 2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog]


(1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.


(2) Nincs szükség az érintett hozzájárulására a felvétel elkészítéséhez és az elkészített felvétel felhasználásához tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplésről készült felvétel esetén.


_____


„XXI/A. FEJEZET


A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog érvényesítése iránt indított per


346/A. § (1) Akiről hozzájárulása nélkül képmás vagy hangfelvétel készül, illetve kerül felhasználásra, a készítésről, illetve a felhasználásról történt tudomásszerzés időpontjától számított harminc napon belül írásban a sérelem orvoslása iránti kérelmében kérheti a készítőtől, illetve a felhasználótól


a) a jogsértés abbahagyását,


b) azt, hogy adjon megfelelő elégtételt, és ennek biztosítson saját költségén megfelelő nyilvánosságot,


c) a sérelmes helyzet megszüntetését, a jogsértést megelőző állapot helyreállítását és a jogsértéssel előállított dolog megsemmisítését vagy jogsértő mivoltától való megfosztását.


Alaposan utánajártam még korábban, ugyanis engem is fotózgattak sunyiba... Persze, nem nagy dolog egy fotó, de szimplán nem szeretem, épp ezért nem értem miért nem képesek némelyek felfogni, hogy ne fotózzanak le... Na mindegy, remélem segítettem

2020. aug. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Mi lett belőle, kérdező? Felhasználta engedélyed nélkül a képedet a ballagási videóban?
2021. jan. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!