Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Másnak is nehéz volt az...

Másnak is nehéz volt az Odüsszeiát olvasni?

Figyelt kérdés
Veletek is volt, hogy többször el kellett olvasnotok egy-egy mondatot, hogy értelmezzétek?

2019. dec. 9. 15:12
 1/8 subrette ***** válasza:
100%

Nekem is elég nehéz volt a nyelvezete gumis koromban. Ahol végképp elvesztettem a fonalat, ott elolvastam egy elemzést róla, amiből megfejtettem, mit akart írni Homérosz a szövevényes körmondataival.

Ne aggódj, ha elakadsz. Ennek ellenére bölcsész lettem.

2019. dec. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 subrette ***** válasza:
100%
gumis koromban... elnézést :-)
2019. dec. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Én csak a Devecseri fordítását olvastam - valahogy az ógörög kimaradt nálam - de az nem volt olyan nagyon nehéz! Mindig írígyeltem az olyanokat, mint Ti, aki eredetiben olvassátok, ha nehezebb is, de szebb lehet!
2019. dec. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ejnye-bejnye! Egy kis passzív agresszióba csomagolt finom lenézés... Nem baj, nem haragszom, nem vettem fel. ;)
2019. dec. 9. 16:39
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Egy inteligencs ember a másik inteligencs emberre hogy is haragudhatna?! :-D
2019. dec. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Igen, és közben untam is a sztorit.
2019. dec. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Igen, pedig maga a történet érdekelt, de ugyanez a helyzet Shakespeare királydrámáival.
2019. dec. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Nekem S.O.S-ben kellett olvasnom, de szerintem a nélkül sem értettem volna meg...
2019. dec. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!