Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Társadalom : miért van az (az...

Társadalom : miért van az (az éreztem) hogy Magyarországon MINDENHOL és MINDENKI, azaz bárki és bármilyen szituációban arra pályázik, hogy átverjen és valóban, átver?

Figyelt kérdés

Nulla morális vagy empatikus emocio, tisztán a gátlástalan átverés és a meg lopás a cél.

('67-es vagyok. Lemaradtam valamiről vagy idejétmúlt vagyok?)


2019. dec. 19. 20:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Társadalom : miért van az (az érzetem) hogy Magyarországon MINDENHOL és MINDENKI, azaz bárki és bármilyen szituációban arra pályázik, hogy átverjen és valóban, átver?
2019. dec. 19. 20:50
 2/5 anonim ***** válasza:
Hasonlót tapasztalok én is. Sokan úgy gondolkodnak, hogy amit a "nagyok" megtehetnek, akkor azt kicsiben is megtehetik, és itt van a probléma lényege, mert hiába az ilyen-olyan ellenőrzés, kevés, mert az ügyeskedők jobbak.
2019. dec. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az érzeted oka: negatív szűrés. Rajta van kognitív torzítások listáján.


A valós kérdés az, hogy miért pont ezeket az emberek vonzod? Vonzhatnád a segítőkész, jóindulatú és empatikusa embereket is a sokaságból.

2019. dec. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez a verzió nem helytálló (magam is vizsgáltam a lehetőségét) mert akadnak teljesen normális, nyitott, kedves emberek is random, bárhol.
2019. dec. 19. 21:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert legalább egyszer már nagyon sokunkat átverték, és ilyenkor megfogalmazódik az átlagember átlag- (értsd őshüllő) agyában, hogy mi lenne, ha most én vernék át valakit? Egyfajta hagyomány alakul ki. Ember, át lettél verve, de most te jössz. Lássuk igaz keresztény vagy-e, vagy pedig egy őshüllő. Így történt ez hajdan a kollégiumokban és a katonaságnál, ahol divatban volt a szivatás, a csicskáztatás. Az idősebbek csicskáztatták az elsőéveseket. Majd az elsősökből másodévesek lettek, és alig várták, hogy év elején jöjjenek a kis zsenge elsősök, akiket majd jól meg lehet szivatni, csicskáztatni.
2021. márc. 3. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!