Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Fel tudnátok nekem sorolni...

Fel tudnátok nekem sorolni olyan eseményeket Magyarország történelméből, amit úgy gondoltok egy magyarnak illene tudnia?

Figyelt kérdés
Teszem azt mikor kezdődött/végződött a nemtommelyk forradalom stb stb.. Azért kérdezem mert úgy gondolom túl keveset tudok az országom történelméből és kicsit szégyellem is magam ez miatt :P Még azt sem tudom mikor kezdődött az 56-os forradalom! Köszi a válaszokat előre is!

2020. jan. 15. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha csak a felkelések és a forradalmak érdekelnek:

[link]


Ez természetesen nem elég Magyarország történelmének ismeretéhez, abban viszont igazad van, hogy sok mindent megmutat belőle.

2020. jan. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Honfoglalas

I. Szt. Istvan

Szt. Laszlo

Hodoltsag, idoszaka, 3 reszre szakadas

Marcius 15

Kiegyezes, Monarchia letrejotte

Magyarorszag az 1.VHban

Magyarorszag a 2.VHban

Nemet megszallas

Szovjet megszallas

Rendszervaltas

Csatlakozas az uniohoz


Ezeket a temakat "illene" tudni a magyar toribol. De nem szeretem ezt a fellengzos "hat ezt illene tudni..." dumat.

Gimiben barki kikaphat egy sz@r tanart, meg az is ertheto ha fiatalon az ember minden mast fontosabbnak tart a tanulasnal.

Ha barmi kerdesed van irj batran. Nagyon becsulendo dolog, hogy nem nyugodsz bele a "hianyossagaidba" hanem fejleszted magad! :)

2020. jan. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

Ha szigorúan az ünnep- és emléknapokat nézzük (mondjuk ez többet árul ez az emlékezetpolitikáról, mint a jelentős történelmi eseményekről):


1000: államalapítás

1456: nándorfehérvári diadal

1848-1849: az 1848-as forradalom és szabadságharc, az aradi vértanúk


1920: a trianoni békeszerződés

1944-1945: holokauszt


1944-1953: málenkij-robot

1956: forradalom és szabadságharc

1989: nagy imre újratemetése

1991: a szovjet csapatok kivonulása


(Amúgy tök fölösleges tudni pl. 1456-ot, hiszen az egy hosszabb, három évszázados folyamatnak csak egyetlen pici és lényegében jelentéktelen pontja; fontosabb lenne tudni ennek kapcsán, hogy hogyan alakult ki az Oszmán Birodalom, miért támadták meg az országot, mikorra és miért jártak sikerrel, hogyan ért véget a török hódoltság és mi lett a következménye rövid- és hosszútávon.)

2020. jan. 16. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
1521- Nándorfehérvár eleste.. itt kezdődtek igazán rohamosan a gondok
2020. jan. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!