Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elhalálozást követően milyen...

Elhalálozást követően milyen intéznivalók vannak a temetésen kívül?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy pl be kell jelenteni a bankban és a szolgáltatóknál, hogy elhunyt, de ott pl mi lesz, a nevemre kerülnek a számlák? Vagy kérhetem, hogy én fizessem? Én leszek az egyetlen örökös, de ez ugye a hagyatékiig nem bizonyított.

A hitelét pedig kifizethetem egyből, hogy ne gyűljön tovább?


2020. jan. 23. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Apám bő egy éve halt meg, van, amit még mindig nem jelentettem át, de én patópál vagyok. A szolgáltatót pont nem érdekli, hogy ki fizeti a számlát. Halotti anyakönyvi kivonat kell és ennyi. A gázt pl. a neten intéztem, be se kellett menni. Ha van lakásbizosítás pl. azt írasd át, mert nem veled vannak szerződésben, ha van valami nem fizetnek.
2020. jan. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TappancsMancs ***** válasza:
Szerintem kérhetik a hagyatéki végzést is, hogy tényleg te örököltél, mert egy személyi még nem bizonyítja azt, hogy tényleg te lennél az örökös, az "csak" egy személyi. Meglepődnék ha valahol arra is átírnák az előfizetőt, vagy akármit.
2020. jan. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2: Semmit nem kérnek, csak a halotti bizonyítványt. Még egyszer: nem érdekli őket, ki fizet a szolgáltatásért. Nem egyedül vagyok örökös, senkit nem érdekelt.
2020. jan. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!