Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha kivándorolhatnál Kanadába...

Ha kivándorolhatnál Kanadába VAGY Ausztráliába, melyikbe mennél?

Figyelt kérdés

Legális, permanent resident-ként tudok kijutni.

Kanadába megvan a pontom ExpressEntry-re, Ausztráliába pedig úgynéz ki independent visa subclass 189-re.


Érdekelnének személyes tapasztalatok, ha esetleg kivándoroltál az egyikbe bejött-e. Vagy ha megjártad mindkettőt melyik tetszett jobban.

Esetleg ha csak pár hónapig éltél kint és beszámolnál róla, az is érdekelne.


u.i. Nagyvárosok érdekelnének csak. Sydney, Melborune, Toronto, Vancouver stb.



2020. febr. 2. 00:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz döntés, mert mindkettő jó hely, de talán Ausztrália.
2020. febr. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Ha a hideget szereted, akkor bejöhet Kanada, ha meg nem akkor Ausztrália. Életszínvonal szempontjából és úgy általában mindenben mindkettő teljesen jó mutatókkal rendelkezik. Esetleg a kulturális különbségek is szóba jöhetnek, de azt neked kell tudni melyik vonz a kettő közül.


Nézd meg azokat amik neked fontosak, ha mondjuk szeretsz túrázni, és a havas tájakat szereted, akkor nyilván Kanada, ha meg tetszik az ausztrál vidék, akkor meg az.

2020. febr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem. Az egyik túl hideg, a másik meg túl meleg. Részemről Új-Zéland a nyerő.
2020. febr. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi Kanadába jöttünk, és nekünk nagyon bejött. A hideget én sem szerettem annyira, de mivel mi nagyon szeretjük a természetet, és a szabadtéri sportokat, nekünk Kanada jobban való. -20-ba simán beöltözöl, és mehetsz korizni, hokizni, síelni, még ki is izzadsz a végére. 35-38 fokban viszont a fene sem kíván kimenni. Egyébként idén nagyon enyhe tél volt a környékünkön, tegnap -1 volt, hétvégén +1 a szokásos -25 helyett. Nagyvárosokról nem tudok nyilatkozni, mert mi kimondottan természetközeli helyet kerestünk, messze a zsúfoltságtól, forgalomtól, szmogtól. Anyagilag, munka és életvitel szempontjából is bejött a dolog, jól élünk, vannak barátaink, az emberek nagyon barátságosak. Ettől függetlenül Ausztráliába is szívesen eljutnék, engem a nagy meleg zavar, kirándulni, túrázni nem kellemes, mi meg állandóan ezt csináljuk. Illetve Kanada zöldebb. Kivéve mikor fehér.
2020. febr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 goaus ***** válasza:
33%
Én Ausztráliában éltem fél évet, elég is volt, annál Europa is sokkal jobb hely. A nyár elviselhetetlen meleg legtöbbször strandra nem tudtunk kimenni, télen kabát kellett, fizetés hiába magas átszolva, borzasztóan drága az élet, és inkább már ázsiai kultura. Mondjuk még ők emelik a szinvonalat, amugy az aussik elég igénytelenek. Sorolhatnám még, de én semmiképp sem javaslom, nekem hatalmas csalódás volt. Kanada biztso jobb láttatlanban megmondom:.:)
2020. febr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%
Személy szerint én egyik helyre sem költöznék ki. Maximum kint töltenék pár hónapot és hazajönnék.
2020. febr. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
15%
Egyik sem, primitiv bunkok az ausztrálok...meg rohadt meleg van, inkabb amerika
2021. jan. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A szempontok, amiket én figyelembe vennék:

Távolság -> ez esetben szinte teljesen mindegy, hiszen mindkettő elég messze van, viszont a járatok terén érdemes lehet tájékozódni, mert ott nem mindegy, hogy egyszer vagy hatszor kell átszállni

Időjárás -> Ausztrália itt hátrányban van, hiszen borzasztó hőhullámok érik az országot, bozóttüzek és egyéb természeti katasztrófák

Lokáció -> Ausztrália szinte mindentől messze van, Kanada legalább határos az USA-val

Kultúra -> Civilizált országokról van szó, ez esetben csak a szívedre kell hallgatnod

Megélhetés -> Milyen drága az élet

2021. jan. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%

Én Brisbaneben élek, igaz nem akkora város mint Sydney, de az elmúlt években nagyon kezd feljönni, De ennek ellenére is unalmas.


Távolságban egyáltalán nem mindegy melyik országot választod, kozel sem egyforma a távolságra vannak, mert meg ha Vancouverbe is kolotozol fele annyi az út, mint Ausztráliába és ebből következik, hogy az utazás költsége is nagyobb így sokkal ritkábban tudsz haza menni a csaladhoz/barátaidhoz, ami talán a legfontosabb szempont, ezzel a problémával küzd meg lelkileg itt a legtöbb ember.

Iszonyat meleg van nyáron, tehát semmit szinte nem lehet csinálni, hacsak nem vagy extrém meleg tűrő, de a bőr rákkal meg akkor is nagyon kell vigyázni, strandolni lehet de nagyok a hullámok, sok a veszélyes állat is a vízben, speciel mi alig használjuk ki emiatt h itt élünk. Kanadában a futesben ülsz a lakásban, Auban a klímában.

Mindentől messze van, költséges bárhova utazni(országon belül is) kulturális szórakozás nem sok, marad a természet ami egy idő után nagyon unalmas európaiként. Kanadából Európa olcsóbb/kozelebb, kozel az USA es Mexikó, ha nyaralni akarsz. Az ausztrálok nagyon tudnak inni, diszkrimináció is jobban jelen van mint Kanadában es kedvesebbek is, nagyon nehéz az ozikkal barátságot kötni, kicsit már-már pökhendi a Queenslandi ozi, valóban igényteleneknek(mezítláb a hugyos köz WC Ben) , es itt is van am rendesen segélyen elő slepp akik drogoznak, isznak. Mondjuk alapból sokat alkoholizálnak, tudatlanok.


Én nekem is csalódás ez az ország. Szerintem sokkal jobban le vannak maradva Európától mint a kanadai, ide mindent be kell szállítani ezért sokminden nincs is, vagy inkább nincsen választék szinte semmiből.


Rengetegen szenvednek a tavolsagtol a látszólag szép életük alatt boldogtalanok. Tényleg akkor válaszd ha hatra tudsz hagyni minden szerttedet és a kultúrát, gasztronómiát, igényességget.


Én szívem szerint mennek Kanadába, ahogy előttem írtak Kanada is jó természeti adottságokkal rendelkezik, de ott a kultúra is közelebb van. Lehet több a fizetés itt és olcsóbb a tax, de azért nem ebből all az élet kizárólag.

2022. jan. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pénz, pénz, pénz!
ápr. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!