Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Magyarorsz...

Mi a véleményetek a Magyarországon élő nagy mennyiségű kínairól?

Figyelt kérdés
Úgy általánosságban értem.

2020. febr. 3. 20:58
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
10%
#9 Hát.. Ízlések és pofonok... Én Hadd idézzem Jason Statham-et egyik filmjéből: "Nem szeretem a kínyalit, inkább dugom egy turmixgépbe"..:D
2020. febr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Bár a rétinégereink mind kinaivá változnának. Inkább a pult mögött ordibáljon a telefonjába, mint éjjel részegen dikmázzon, miközben vonul a pereputtyal.
2020. febr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
6%

Probléma.

Már 20-30 éve is azt mondták, hogy a földön minden 5. ember kínai volt. És ki tudja, hogy beleszámolták-e a nem Kínában élőket?

Hódító nép, könnyen irányíthatóak, ámde alattomosak. Óriási propagandát folytatnak a fajtájuk népszerűsítésére, mert amiket mutatnak róluk, egyáltalán nem igaz. Csak ahhoz, hogy kiderüljön, hosszabb ideig kell figyelni őket, mellettük élve, dolgozva.

Segít a világnézetük elképzelésében, ha valaki olyan könyveket olvas, amiket olyanok írtak, akik beházasodtak, vagy más okból töltöttek évtizedeket közöttük. De ilyen könyvek magyarul nincsenek, ebben védtelenek vagyunk.

Persze, az új világhatalomhoz alkalmazkodni kell, és kiszorítani magunknak a túlélés terét, de meg kell előzni a személyes kötődéseket, különben elveszünk.

2020. febr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
8%
Azt ne felejtsük el, hogy kereskedőnépről van szó. Nem tudom, miből élnek, nem sok takarítót látni közöttük... Nem hiszem, hogy ez jót tesz a gazdaságnak.
2020. febr. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
100%

A kínai-üzleteseket emlegetőknek:


Azok akiket mindenki kínai boltosoknak hisz, nem kínaiak. Többségükben vietnamiak, esetleg laosziak, kambodzsaiak, vagy thaiok. Semmi esetre sem kínaiak. Curvára nem mindegy. Nem véletlenül került ki mostanában rengeteg ilyen üzlet kirakatába a "Vietnámiak vagyunk" kiírás, tekintettek a koronavírus miatt kialakulófélben lévő kínai-fóbiára.


A különbség a kínaiak és a vietnami boltosok között az, hogy a kínaiak letelepedni jönnek ide, míg a vietnamiak meggazdagodni, majd utána hazamenni. Nyilván tisztában lennétek ti is ezzel, ha nem csak Vadhajtásokat, Kuruc.info-t meg blikk.hu-t olvasnátok.

2020. febr. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták, nekünk mind kínainak tűnik, de valójában csak ázsiaiak és ennyi közük van Kínához, nem több.

A szomszédunkba egy ilyen ázsiai család költözött nem túl régen. Kevesek, rendesek, udvariasak. Egyetlen hibájuk van hogy szeretnek hangosan karaokizni ha buliznak és a családfőnek kappanhangja van. Soha rosszabb szomszédunk ne legyen. Ha rokonoméknak is ilyen családok költöztek volna az utcájába sorra a házakba és nem a mi őshonos kisebbségünk, akkor az az utca ma nem lepusztult lenne hanem felvirágoztatták volna. És a rokonomnak nem kellett volna elmenekülnie onnan idős korára.

2020. febr. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
13. Ha hódítani akarnak, miért pont Magyarország?
2020. febr. 4. 00:16
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajom velük, nem bántanak. Sosem éreztem őket állatnak, nem úgy mint másoknál.
2020. febr. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ők az egyik legjobb bevándorló nép. Semmi baj nincs velük, nem lopnak, nem koldulnak, nem csöveznek, hanem szépen dolgoznak. Nekem a kínai osztálytársaim mindig a legjobb tanulók között voltak. :D
2020. febr. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 kasz gyu válasza:
42%
Csak a koronájukat hagyják otthon.
2020. febr. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!