Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak nekem tűnik úgy hogy az...

Csak nekem tűnik úgy hogy az utóbbi 3-4 évben nagyot nőtt a magyar Facebookon a nyugdíjas felhasználók száma?

Figyelt kérdés
2020. febr. 12. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre pontos választ nem tudok adni, mivel nekem nincs facebook-om. Nincs rá szükségem.

Azt el tudom képzelni, hogy az utóbbi időben nyugdíjba ment emberek ezen keresztül próbálják tartani a kapcsolatot a magukkal hasonló korú ismerőseikkel, barátaikkal.

Ez lehet az oka annak, amit a kérdésedben felvetettél.

2020. febr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miből érzed ezt, az viszont jól érzékelhető, hogy erősen fogyott a facebook felhasználók
2020. febr. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak arányaiban, mert a fiatalok jellemzően átmentek más felületekre.
2020. febr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem az lehet az ok - ha így van - , hogy sok nyugdíjasnak lett facebook fiókja, sokkal inkább lehetséges, hogy akiknek volt már korábban is, időközben nyugdíjas lett.
2020. febr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Kései Sirató ***** válasza:
3-4 év alatt sokan vonultak nyugdíjba. Ugye, nem hitted, hogy megállt az idő?
2020. febr. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó kettő, ti tényleg ilyen sötétek vagytok?


A facebook nagyjából 10 éve megy nagyon a magyarok körében, szóval aki azóta lett nyugdíjas az minimum 10 éve is 50-es volt. Miközben a Facebookot annó fiatalok/középkorúak népesítették be. Az utóbbi évekbe szabadultak el ezek az összeesküvéselmélet hívő, politizáló, szitkozódó, virágos, szicsekés profilképes, áldásokat osztogató mamák, papák.


Ugyan úgy az utóbbi években szabadultak el ezek az ilyen embereket gyűjtő csoportok is."Kádár János baráti társaság", "40 év feletti 'gondolkodók'", és még sorolhatnám ezeket a rémcsoportokat.

2020. febr. 14. 08:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező: igen, bevallom, sötét nyugdíjas vagyok, de 10 éve még nem voltam 50 sem, viszont már volt facebook-om. Azért, hogy tudjam, tudok-e beszélni a gyerekeimmel. ( Gondolom, azt külön nem kell elmagyaráznom, miből tudtam, hogy éppen ráérnek.) Dolgoztam, születtek az unokák, kisebb gondom is nagyobb volt annál, hogy a gép előtt ücsörögjek. Most sem teszem reggeltől estig, de ami érdekel, arra több időm van.

Elnézésedet kérem az ötven felettiek nevében is, hogy még élünk, ráadásul olyan pofátlan módon, hogy használni merészeljük a közösségi oldalakat.

4-es.

2020. febr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 MolotovPunk ***** válasza:

Én csak azt hallottam barátoktól,hogy a fiatalok 20-25 évesek létszáma csökken fészen,mivel azok átmentek más oldalakra.Az a helyzet,hogy a FB "tündöklésének" korszaka már megvolt.Ja egyébként 9 éve nem használok facebookot.Tünetmentesen.Én még a (menő) korszakban töröltem magam róla....

32/F

2020. febr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valós a jelenség, a facebook az idősebb generáció játszótere lett, mert sokuknál elterjedt az okos eszköz használat és ezzel az internet. Amugy nem tudnak mit kezdeni az internettel, de a facebookon minden van ami kell nekik.


Mivel sok szülő és nagyszülő is bekapcsolódott a közösségi oldalba , így a fiatalabbaknak már kínos ott mutatkozni, hogy a szülője látja miket oszt meg , és milyen képeket tölt fel.


Ezért kevesebb a fiatal aki posztol facen valamit, vagy teszi azt zárt csoportban. Esetleg privát levelezésben.

2021. febr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!