Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az tényleg igaz, hogy ha...

Az tényleg igaz, hogy ha német nyelvterületen élsz, akkor rengeteg szabályt be kell tartanod?

Figyelt kérdés

Állítólag pl. iszonyatosan kell ügyelni a tisztaságra, a rendre, a modorra, a pihenőidők tiszteletben tartására és még sok minden másra. Olyan történetet olvastam pl. Svájcból, hogy, ha albérletben laksz, akkor a főbérlő bármikor jöhet akár szúrópróbaszerűen is (minimálisan előtte szólva) ellenőrizni.

És arrafelé nincs az, hogy porosak a könyvek, na majd 2 hét múlva leporolom őket. Ott jobban teszed, ha teljesen leszoksz az ilyen halogatásról, ha kicsit is be akarsz illeszkedni.

Ha nem mostad ki hétvégén a ruháidat, nincs ám az, hogy na majd hétfőn, amikor hazaérsz a munka+vásárlás+edzés után, mondjuk este 9 körül, akkor szépen bedobod a mosógépbe. Mert akkor sok helyen már nem lehet ilyen hangos gépeket használni, és ezt komolyan is veszik. Vagyis az idődet okosan és előre gondolkozva kell beosztanod.

A boltok is sokkal korlátozottabban vannak nyitva. Azt is okosan meg kell tervezni, mikor vásárolsz. Nem az van, hogy csinálod a rakott krumplit, már előfőzted a krumplit és a tojást, és akkor jössz rá, hogy jaj, elfogyott a tejföl. Hétvégén vagy esténként egy kisvárosban nagy eséllyel sehol nem fogsz kapni.

Szóval teljesen új szemlélettel, világlátással kell ott élni. Legjobb ha elfelejtesz minden szokást, amit hoztál magaddal Magyarországról, gyakorlatilag érdemes újra tanulni az alap dolgokat is. Legalább is ez jött le nekem az olvasott sztorik alapján.

Ez mennyire fedi a valóságot?



2020. febr. 17. 00:20
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Megjegyzés: Légyszi ne gyertek azzal az okoskodással, hogy semmi különös nincs, hisz ezeket a dolgokat Magyarországon is be kell tartani.

Lehet, hogy így lenne jó, egy ideális világban, de mindannyian tudjuk, hogy a gyakorlatban ez nem így van. A tény az, hogy a magyarok 90+ %-a nem él úgy, ahogy előbb írtam. Jó vagy sem, de az előre gondolkodás helyett inkább a pillanatról pillanatra élés a jellemző.

2020. febr. 17. 00:27
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy több szabály van, amiket betartanak, azokat is, amiket nálunk nem feltétlenül. Pl.: ha nem szelektíven gyűjtöd a szemetet, akkor megbüntetnek, s egy ideig nem viszik el a szemetedet.

(Üres cigarettás dobozt be akartam dobni az egyik szemetesbe, ne tudd meg mit kaptam a házigazdától -még idejében észrevette.)

2020. febr. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen. És a szomszédok látják, hogy "gyűlik" a szemeted, s kiközösítenek.
2020. febr. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Erről jutott eszembe, ha már így szóba hoztad, hogy éjjel 1 óra van, hajnalban viszik nálunk a szemetet és még nem vittem ki. :O


Szerencsére elég erős vagyok, hogy egyben felemeljem a kukát, ne kelljen a földön húzni. De ez sehogy sem lenne Németország-kompatibilis, ha jól sejtem?

Nagyon hamar kiközösítenének, ha nem változtatnék...

2020. febr. 17. 01:11
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Miután többnyíre nincs kerítés, ott ez nem gond. -Legalábbis ott ahol én laktam.
2020. febr. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Így jobban belegondolva, lehet, hogy Franciaország jobb lenne nekem mégis, az kicsit latinosabb hely. Csak franciául nem beszélek olyan jól (sok mindent megértek belőle, de a nyelvtan sötét folt), németül meg középszinten.

Ettől függetlenül kell változtatnom, akárhová is megyek, mert nagyon szétszórt vagyok.

2020. febr. 17. 01:22
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyban tartományfüggő is. Tény, hogy több a szabály, de a leírásban túlzol.

A főbérlő csak előzetes bejelentkezéssel jöhet. Hozzánk a három év alatt csak akkor jött amikor hívtuk.

A poros könyvek senkit nem zavarnak. De tény, hogy a pihenőidőt szigorúan veszik, így nincs vasárnapi lakásfelújítás. Ahogy szigorúan veszik a szelektív hulladékgyűjtést is. Vagy éppen itt Bajorországban este 8 után és vasárnap zárva vannak a boltok.

De pont ezzel érik el azt, hogy a környezet élhető legyen.

2020. febr. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#7: Attól miért lesz élhetőbb, ha este 8 után nincs bolt?

Azt is hallottam, hogy a hangos házban/ház körül végzett tevékenységekbe jóval több mindent beleértenek, mint amire mi gondolunk. Nem csak a fúrás meg a flexelés. Hanem bútorok odébb húzásáért, pakolgatásért, IKEA-s cuccok összeszerelésért és más “ártatlannak tűnő” dolgokért szintén rád szólhatnak vasárnap. Svájcról olvastam egy kint elő magyar blogjában, hogy ha késő éjszaka jössz haza, akkor pl elvárhatják, hogy a magassarkú cipőt már a lépcsőház bejáratánál levedd. És már az első alkalommal nagyot tudnak balhézni, nem az, hogy először szépen figyelmeztetnek, hogy légyszi figyelj oda legközelebb.

2020. febr. 17. 08:18
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Attól lesz élhetőbb, hogy a bolti dolgozók is tudnak pihenni, a családjukkal lenni. Így amikor te vásárolni mész nem kialvatlan idegroncsokkal találkozol.


A pihenőidő defíniciója lényegében az, hogy nem csinálsz olyat, ami a szomszédba áthallatszik, ebbe egy ikeás bútor összekalapálása természetesen beletartozik.


A magassarkú cipőről nem tudok nyilatkozni.

2020. febr. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

13 éve élek Németországban de azért akkora nagy váltás nem volt. Èltem Amerikában és angliában is, ahozz képest Németország nagyon hasonlít Mo-hoz.


Boltok kisfalukban este 7-8-ig vannak nyitva, de nagy üzletek mint Rewe 22 óráig. De váorsokban sok helyen van éjjel nappali kis üzletek.

Vasárnap nincsen semmi nyitva.

Ezt nem kell megszokni, én Mo-n sem jártam minden nap boltba. Itt heti 1x megyünk el nagy bevásárlásra, általában hétvégén. Ekkor egy hétre valót megveszünk, max kenyérét megyünk hétköznap.

Hogy vasárnap és éjszaka közepén nem mehetek boltba ez engem nem keserít el.


Igen a csendre is ügyelnek. Mosni akkor moshtasz amikor akarsz. A többlakásos családi házkban eleve legtöbb helyen fürdöben nem is lehet mosogép, erre külön a pincében moso konyha van kialakítva, itt meg általában mindig moshatsz.

Mosogépeket szinte mindegyiket belehet programozni, és tök felesleges este 9-kor elindítani.

Èn mikor lakásban laktam akkor reggel mikor az autohoz mentem levittem a mosást, beállítottam a mosogépen, hogy 3 órával a haza érkezésem elött mosson ki, így pont végzett mire haza értem.


Hangoskodásra viszont nagyon oda figyelnek. De elhiheted, hogy semmi baj nincsen azzal, ha vasárnap senki nem porszívozik reggel 6-kor, vagy hétköznap este 8 után nem verik kalapáccsal a falat.


Ezeket nem nehéz megszokni, és rájössz, hogy sok értelme van, nem zavarunk másokat = nem zavarnak minket mások.


Egyébként ez a kérdés pont olyan mintha egy inidai aki mindig az út közepére köp elbozad, hogy europában nem lehet az út közepére köpni???? Aztán mikor ide jön Europába és ebben él, rájön, hogy mennyivel jobb neki is, hogy nem kell más köpésében járnia...

2020. febr. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!