Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyar tanító diploma...

A magyar tanító diploma érvényes Svájcban? Kb. Mennyiből lehetne kimenni Svájcba és megélni? Körülbelüli értékre vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés

Kb. Mennyit kell fizetni a rezsiért, egy kisebb albérletért, szolgáltatásokért?

Elnézést, de több oldalt átnézve még mindig bizonytalan vagyok, és olyan embert szeretnék megkérdezni, aki tudja ezeket.



2020. febr. 17. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem érvényes.
2020. febr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem érvényes
2020. febr. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Diploma nem érvényes.

Költségek kantontól függenek.

2020. febr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Francia vagy német nyelvterületre szeretnél menni?

Csak azért kérdezem, mert ha jól beszélsz franciául, a lyoni egyetemen egy különbözeti vizsga után taníthatsz magyar nyelvet.

Persze ez nem Svájc, de az árak valamivel olcsóbbak. Persze nem magyar szemmel nézve. De az egyetemi tanárokat azért megfizetik, és két-három éves, megújítható szerződést kaphatsz, ha beválsz.

2020. febr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nem érvényes a diploma.

Költségek valóban eltérnek kantononként. Az se mindegy hol és milyen lakást akarsz bérelni. Nagyvárosban, közlekedési csomópontoknál jóval drágább mint egy kis faluban. De, csak hogy legyen némi tájékozódási alapod.

- Szoba: kb 400-500 CHF

- Lakás kis településen: 1000-1500 CHF

- Lakás nagyvárosban, közlekedés szempontjából jó helyen: 2000 CHF.

- Lakás pazar kilátással a hegyekre és / vagy tóra: 2500-3000 CHF.

A lakásokat amiket felsoroltam ilyen áron bérlik a barátaink és mi is. Átlag lakások, 2 szoba + konyha, nappali és fürdő. A nagyobb lakások drágábbak, a kisebbek valamivel olcsóbbak, de nem sokkal A rezsi ezen felül fizetendő, kb az is olyan 700-1000 CHF között.

Ezen kívül kell fizetned:

- egészségbiztosítást: itt van különféle csomag, lehet választani de egyik se olcsó. És muszáj kötnöd különben nem kapsz tartózkodási engedélyt, dolgozni pedig csak engedéllyel tudsz.

- tartózkodási engedély: ez egyszeri költség, a B típusú amivel dolgozni is tudsz ha jól emlékszem 150 CHF

A kaja változó, attól függ hogy mindig magadra főzöl vagy étteremben ebédelsz. Bevásárlás nekünk kb 100 CHF per hét szokott lenni, csak ketten vagyunk és a férjem hétköznap a munkahelye melletti étteremben eszik, az is extra költség kb 20 CHF per nap.

Szolgáltatások alatt mit értesz? TV internet? Mert azt sajnos nem tudom, fizetjük egybe a rezsivel.

Másmilyen szolgáltatások mint edzőterem, szépségszalon stb, kb ilyesmi árban vannak:

- manikür, gél lakk: 80 CHF

- kozmetika: attól függ mit szeretnél, 30 CHF-tól a csillagos égig

- Fodrász: hajfestés árát egyszer megnéztem, 150 CHF volt kiírva, azóta otthon festem magamnak

Az egészségügyi biztosításodtól függően fizetned kell az orvosi ellátásért is. Tapasztalatokat mondok most: szemészeti vizsgálat kb 300 CHF volt, nőgyógyász szintén. Bár ezt nekem a biztosítóm - 300 CHF fölött - téríti, nekem csak 10%-ot kellett fizetnem.

2020. febr. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!