Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A 14-16 éveseknek mitől lesz...

A 14-16 éveseknek mitől lesz olyan borzasztó rossz az élete?

Figyelt kérdés

Egyre többet olvasom ettől a korosztálytól, hogy "nekem eddig nagyon sz@r életem volt rengeteget csalódtam".

Kérdésem mégis miben? Mitől lesz valakinek 16 évesen ennyire rossz élete?

Nyilván a büntetőjogi kategóriákat ne soroljuk ide pl akit megerőszakoltak vagy bántalmaztak.

Személyes történeteket kérnék ki miben csalódott 14-16 évesen és mik azok a borzasztó rossz élmények amik miatt ezt lehetne mondani.



#hiszti #tini #életképtelengeneráció
2020. febr. 19. 09:25
1 2
 1/14 anonim válasza:
46%

Most te valami boomer vagy akinek az a legnagyobb problémája, hogy néhány 14-16 éves hisztizik?

Amúgy 21 éves vagyok és igenis lehetséges az, hogy valakinek 14-16 évesen is egy szenvedés legyen az élete még akkor is, ha valakit nem erőszakoltak meg vagy pedig bántalmaznak.

2020. febr. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Konkrét történet? Kérdést sikerült értelmezni #1-es? :D
2020. febr. 19. 09:35
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
mondjuk pl hogy sokan heti 5 nap 5kor, fél 6 kor kelnek és 7-re 8-ra érnek haza. mellette még tanuulj, élj, meg pihenj is.
2020. febr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
57%
semmitől ez ilyen tini divat depisnek lenni meg vagdosni magukat röhejesek nagyon vadi új iphone divatos ruhák bulik tele a hűtő stb stb még se jó nekik az én gyerek koromban meg örültünk ha kaptunk 1 tábla csokit azt is 3 napig ettük..... még se voltunk elégedetlenek debil társadalom lett
2020. febr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

Kedves 3-as. Ez egy átlag ember élete. Miben rosszabb mint bárki másé?

Tanulni kell lazulás, pia es buli helyett? Pasizás/csajozás helyett? Esetleg az, hogy egyest kap ha nem tanul vagy nem tudd eleget?

De lehet az a gond, hogy nem kapja meg a legújabb ájfon 11est, gucci táskát, LV rucit, mert bár a szülők 12 órát dolgoznak de együtt nem kapnak annyi fizut, hogy akár az egyikre fussa. Ezért szar az életed mert a milliomoscsemetének jut.

2020. febr. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
33%

Személyes példa:

Kb. 12 éves koromig az iskolában mentek egy-egy ember részéről a folyamatos fizikai bántalmazások, utána kiálltam magamért olyannyira, hogy át estem a ló túloldalára, így 14-16 éves koromig sok rendőrségi ügy is beficcent, emellett 12 éves koromban halt meg faterom, itthon sem volt okés minden. 15 éves koromtól dolgozok suli mellett, ezt viszont én választottam. Csináltam már sok mindent, de legalább motivál abban, hogy tanuljak és vigyem többre, a lehetőségeimhez mérten így is teszek. És ezek csak azok a felszínes dolgok, amiket leírtam ide, mert mindent azért nem akarok kiteregetni mindenkinek :D


Szóval igenis lehet rossz élete egy 14-16 évesnek is, léteznek bőven durvább példák az enyémnél, de általánosságban csak a suli miatt gondolják, hogy rossz életük van meg figyelemhiányosságban szenvednek, így úgy érzik, hogy nincsenek haverjaik, ha meg nincs párkapcsolatuk sem az maga a pokol. :D


18/F

2020. febr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Azok, akiknek tényleg vannak gondjaik általában nem panaszkodnak és teregetik ki azokat másoknak, közszemlére, mert éppen eléggé el vannak foglalva azokkal. Abban igaza van a kérdezőnek, hogy amit mi látunk az ilyen panaszkodásokból, annak a nagy része figyelemhiányosság miatti hiszti és önsajnáltatás és nincs mögötte semmi. Lehet támadni őt, hogy márpedig vannak olyanok, akiknek tényleg baja van, nem is kevés, de az tény, hogy pont ezeket nem látni annyira panaszkodni, inkább a hisztiseket. Általában, akinek komoly baja van, az csak a közeli ismerőseinek mondja ezt el és ha segítségre is van szüksége, ezt onnan reméli, nem a tömegbe hisztizik.
2020. febr. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
12%

igen gyakorin ez a normális ha még a fiataloknak sincs élete: CSak ez már nem a poroszok kora.

Érdekes a finnek délig vannak suliban max kettőig nincs házi mégis jobbak az eredményeik oktatásban? hm?

átlag ember élete? ja csak a fiatalokat nem droidnak kellene beállitani elég sok folyamat változik ilyenkor a testben, az alvásigény is nagyobb. De ezt nem bírják megérteni itthon. Külföldön kezdődhet 9kor fél10kor a tanítás mégis hamarabb végeznek igaz?

2020. febr. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
ha aza cél hogy megutáltassuk az oktatást akkor lehet folytatni ezt az eszement rendszert. ha a cél az eredményesség , akkor ideje lenne változtatni.
2020. febr. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
32%
a 8 le írta a lényeget akinek valóban rossz az élete nem mondja senkinek van az a mondás mindig az kiabál akinek a háza ég.....
2020. febr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!