Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mindig tisztelettel fogok...

Mindig tisztelettel fogok gondolni Magyarországra, de sajnos sohasem voltam boldog itt és nem érzem beleillek az itteni kulturális és nemzeti hangulatba, mit tegyek? 23F

Figyelt kérdés

Szeretném rögtön azzal kezdeni, hogy természetesen mindig tisztelni fogom hogy Magyarországról jöttem és hogy Magyarország egy nagyszerű hely. Mindig igyekszem a szép dolgokra gondolni az ország kapcsán és vidáman gondolkodni. Szerintem fontos dolog hogy tiszteljük a gyökereink és ahonnan jöttünk.


A probléma viszont az, hogy én sohasem voltam itt boldog. Sohasem éreztem azt, hogy Magyarország az a hely, ahol én boldog tudok lenni, ahol nekem dolgom van, ahol nekem céljaim vannak az életben. Én teljesen másképpen gondolkodom, mint az átlagos magyar emberek: én nem vagyok pesszimista, negatív, panaszkodó, gyenge akaratú, gyűlölködő, homofóbb, kirekesztő, műveletlen és haragtartó. Engem érdekelnek más kultúrák és nem mutogatok más nemzetekre ujjal, hogy ezt meg azt az országot nekem gyűlölnöm kellene 80, 90, 100 éves történelmi sérelmek miatt, mert hogy ha nem gyűlölöm ezeket a szomszédos vagy más országokat, akkor én nem is vagyok "igazi magyar". Én szeretek vidám lenni és mosolyogni és nekem nagy céljaim vannak és motivációm.


Szeretném elmondani, hogy meleg vagyok. Szeretnék boldog lenni egy kedves fiúval és szeretnék összeházasodni vele, félelem és kirekesztés nélkül élni. Sajnos Magyarországon nincs lehetőségem arra, hogy házasodhassak egy fiúval, akibe szerelmes vagyok. Itthon teljesen más a mentalitás a melegek kapcsán, mint mondjuk Hollandiában. Itt megbélyegeznek és gyűlölnek téged sokan a nemi identitásod miatt, még a felső politikai rétegben is. A Parlamentben viccelődnek a melegekkel és szemrebbenés nélkül tarthatnak kirekesztő beszédet is, semmiféle következménye nem lesz, még meg is tapsolják. Én nem szeretnék olyan országban élni, ahol szándékosan, tudatosan kirekesztenek engem a politikusok, pusztán azért meleg vagyok. Nekem ez borzalmasan fáj és nagyon rosszul esik és ez is egy fontos oka amiért szeretnék elköltözni.


Az angol és holland nyelvet már megtanultam. Szeretnék elköltözni külföldre, Európa nyugati részébe. Szívem szerint én Hollandiába mennék. Még úgy érzem, picit erősödnöm kell lelkileg, kell még nekem 1-2 év, de utána mindenképpen elköltöznék Magyarországról. Örökre szeretnék elköltözni, sohasem szeretnék visszatérni ide, csak és kizárólag látogatóba a családom miatt és minél ritkábban, minél kevesebb időre. Ezt nem azért mondom, mert "nem tisztelem a gyökereim", egyszerűen én nem voltam és vagyok itt boldog és fullasztanak a rossz élmények és emlékek. A családom teljes mértékben támogat engem és szeretnek, azt mondják igazam van és hogy költözzek el minél előbb, tudják hogy nem vagyok itt boldog. Nagyon jó dolog hogy Anya és Apa megérti hogy meleg vagyok és elfogadnak engem, ami nagyon kellemes érzés.


Mit tegyek? Hogyan érezzem jól magam abban az időszakban, ameddig még Magyarországon vagyok? Hogyan tudom Magyarország kapcsán a pozitív energiákat és élményeket bevonzani? Hogyan tudnék még jobban megerősödni lelkileg a külföldre költözés előtt?


2020. febr. 23. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Teljesen megértelek. Én a végzettségemmel meg tudnék élni Magyarországon (bár akkor is frusztrál, hogy az EU-ban Magyarországon csak Bulgáriában meg Litvániában keresnék kevesebbet, és szerintem nem bűn pénzügyi okokból külföldre költözni.)


De valóban sokkal jobban zavar maga a mentalitás, a közhangulat, a rendszer. Van egyrészt az általános mentalitás, ami egy begyöpösödött, a világtól elvágott, egyről a kettőre nem jutó, de közben mérhetetlenül irigy és rosszindulatú kispolgári mentalitás. És ugyanez van Győrben meg Békés megyében is attól függetlenül, hogy a győri kispolgárnak éppenséggel több a pénze.


Maga a politika meg a közélet meg a retro mániáról meg népnemzeti baromkodásról szól. Tehát ha a politikus meg akarja szólítani a választókat, akkor arra az egyébként sajnos helyes felismerésre jutott, hogy így lehet: [link]


Mindemellett ennek a kispolgári rendszernek a kritikusai meg az én korosztályombeli műveletlen prolik, akiknek az a legnagyobb bajuk a rendszerrel, hogy fuj kereszténység meg fuj nagycsaládok, és az a világnézetük, hogy "O1G" + Kádárt sirató dk-s nyugdíjasok.

2020. febr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
*hogy az EU-ban MagyarországNÁL csak Bulgáriában meg Litvániában keresnék kevesebbet
2020. febr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
57%
Én megértem az érzéseid. Nincs semmi baj hogy így érzel. Én is a mentalitás és pénz miatt költöztem el Amerikába, ennek már 6 éve. Életem legjobb döntése volt, jól tettem.
2020. febr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%
Én is együtt érzek, elsősorban a mentalitás miatt. Főleg az álszent képmutatást viselem nehezen, de ami ennél is rosszabb, hogy bármilyen kicsi kis hatalmat kap valaki, azzal mindig visszaél, és ehhez boldogan tapsolva asszisztál a többség. Senki sincs tisztában az alapvető emberi jogokkal, senki sem küzd érte, mármint azokat a keveseket leszámítva akik megpróbálják néha, de aztán költöznek ők is. Megértem. Itt minden úgy maradt mint 50 éve, és talán 100 év sem mossa ki a sötétséget, hiszen akik ezzel nem értenek egyet, mind elhúznak innen. Sajnos.
2020. febr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!