Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nyugdíjas édeasapám miért...

Nyugdíjas édeasapám miért dönthetett úgy hogy visszamegy melózni nyugdíj után is régi munkahelyére?

Figyelt kérdés
világéletében azon aggódott hogy milyen kevés lesz a nyugdíja, nagynehezen elérte, és szerintem egyáltalán nem panaszkodhat mert 200 felett van úgy hogy sosem dolgozott magasabb munkakörben, melósként szerelt össze gépsorokat egy helyi gyárban, igaz hogy több tíz éve elismert hűséges munkatársként. erre most azt játssza hogy nyugdíjasként is visszajár, nem bírja elengedni ezt. féltem, mert mégiscsak 64 éves és látom hogy munkaidején kívül szinte csak eszik meg alszik. ennyire nehéz átállni egy nyugisabb életre?
2020. márc. 6. 03:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, otthon fölöslegesnek érzi magát, nincs semmi elfoglaltsága, a munkahelyen meg valami értelmeset csinál.

Emellett a jövedelme is több valamivel.

2020. márc. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ember előtt két út áll:

1. belehal a munkába

2. belehal a fölöslegességérzésbe

Persze, akinek van valami kemény hobbija, az általában tudja ezt a tengés-lengést kompenzálni. Ebben a mondatban a kulcsszó az általában. Elvégre ez valamennyire önátverés, mert az alma sosem helyettesíthető gőzmozdonnyal.

Nem olyan egyszerű ez.

2020. márc. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

a 2-es milyen jó válasz, bölcsesség és élettapasztalat van benne. Igen. Szereti a munkáját, a szép "hűséges" szó kifejezi ezt, és a "nyugisabb" élet nagy űrt hagyna benne, amibe beáramlanának a nyomasztó halálfélelem jellegű érzések, gondolatok. Inkább ettől kellene féltened, 64 és fél évesen nem olyan idős, hogy belerokkanna a munkába, inkább ez élteti. Sokan dolgoznak tovább egyébként azok közül, akiknek nem volt előtte "éltető" tevékenysége -nem túl pontos kifejezéssel hobbyja- és többnyire nem a pénz, hanem a fentiek miatt.

Kós Károly, a nagy építész, még 93 évesen is dolgozott - és akkor dőlt el sétálva, állásból, mint ahogy egy méltóságteljes erdei fenyő kidől a viharban.

2020. márc. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Dolgoztam gyári munkásként. Nem volt mellette semmi hobbim, mert egyszerűen nem bírtam semmi mást csinálni, annyira leszívta minden energiámat a 3 műszak. Én ezt csak pár évig csináltam, utána szerencsére tudtam váltani emberségesebb munkakörnyezetre, de simán el tudom képzelni, hogy aki több évtizeden keresztül folyamatosan ezt csinálja, az annyira megszokja a nulla magánéletet, hogy utána nyugdíjas korában nem tud mit kezdeni a szabad idejével, hiszen előtte soha életében nem volt neki.
2020. márc. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!