Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az indiánok miért nem tudnak...

Az indiánok miért nem tudnak beilleszkedni az amerikai társadalomba?

Figyelt kérdés
A többségük mélynyomorban él és rengeteg köztük az alkoholista.
2020. márc. 14. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Ahogy kiveszem azért mert kb úgy állnak hozzájuk az amcsik mint mi a cigókhoz.
2020. márc. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Aúgy az indiánok az igazi amerikai társadalom és az "amerikaiak„ nem képesek beilleszkedi.
2020. márc. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholistát meg az "amerikaiak" csináltak belőlük, úgy 100-150 éve.
2020. márc. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Te nagyon el vagy tévedve, kedves kérdez.


Egyrészt mi az, hogy amerikai társadalom? Szerintem a nyugati világban ilyenről (hogy társadalom) nem igazán lehet beszélni.

Másrészt az indián egy mentálisan, népességében tönkretett népcsoportok összessége, akiket rezervátumba kényszerítettek.


Hova integrálódjanak?

2020. márc. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsó:az indiánoknak alapból nem tudom mennyi keresnivalójuk van a fehérek és feketék földjén.


Amerikában egy magyarnak érdekes módon nem tart sokáig teljesen beilleszkednie míg egy indián képtelen rá.

2020. márc. 15. 00:33
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

Kedves Hozzászólók!


Ez alapján kijelenthetjük:

"Utolsó: az indiánoknak alapból nem tudom mennyi keresnivalójuk van a fehérek és feketék földjén." hogy a kérdező menthetetlen. Nem szabad érdemben foglalkozni vele.


Kedves Kérdező, jó híreim vannak számodra: sem az eszed, sem a történelmi felkészültséged miatt nem fognak ellopni. Számunkra rossz hír, hogy itt maradsz köztünk, és rontod a népesség IQ-átlagát.

2020. márc. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező.


Én kommenteltem.


Noss, a hozzászólásod alapján te full debil vagy.

Pont, hogy az indiánoknak van a legtöbb joguk arra a földre!

2020. márc. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6%

Láthatóan a ti zsigeri mentalitásotoknak se sikerült beilleszkedni az urál-altáji társadalomba, mikor is milliószámra töltögettétek ide a szépszál teuton-keresztény Habsburg telepes öreganyaitokat, sikeresen kiszorítandó azt az egykori magyarságot. Tudom, ez az réteg, aki Számiföldön meg Baskíriában is a migráns sújtotta teuton faj fehérségén aggódik - immáron a magyar nyelv mögé bújva.


Az indiánokkal az a helyzet, hogy aki vinni akarta valamire a 20. században, többre, mint holmi patakból ivó rezervátumi (cirkuszi) mutatvány, az kénytelen volt összecsomagolni és asszimilálódni... Angolul beszélni, öltözködni, munkába állni. Ezzel épp csak az a probléma, hogy már a saját felesége se tudja, hogy kihez is ment hozzá, nemhogy a dédunoka magáról, pláne te róluk. Ugyanez a folyamat ment végbe a Szovjetunióban nagyságrenddel nagyobb "indiános" népesség és kultúra eltűntetésével. Vagy akár Skandináviától Mandzsúriáig. És azt mondom, legalább egy magyarnak csöppet másképp illene az efféle a történésekhez hozzáállni.

2020. márc. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mustafa33 ***** válasza:
86%

Ennek több szubjektív és objektív oka is van. 1.- Az első telepesek, hódítók nem is tartották embereknek őket, úgy ahogy egyébb gyarmataik benszülötteit sem és e szerint bántak velük. 2.- az 1. ok miatt a meghódított népek sem akartak a hódítók társadalmába integrálódni mert csak sokadrendű tagjai lettek volna. 3.- A leigázás elleni ellenállásuk miatt féltek tőlük és gyűlölték a bevándorlók. 4.- Leigázásuk és kisebbségbe kerülésük után sem volt a többségi társadalom befogadó, rezervátumokban izolálták őket és tudatosan züllesztették. 5.- A civilizácós fejlettségi fok nagyon agy különbsége miatt az egymáshoz illeszkedés szinte lehetetlen volt. Az indiánok Amerika felfedezésekor és még sokáig kőkorszaki szinten voltak. 6.- A 20. század második felében történt enyhülés után egyesek megpróbáltak beilleszkedni, de ez csak identitás vesztés árán sikerül.

(és ne csesszétek le a kérdezőt, mert ha nem tud, legalább kérdez és okul.)

2020. márc. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!