Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Most mégis hogyan tudnám...

Most mégis hogyan tudnám rendezni a könyvtári tartozásaimat, ha a járványhiszti miatt bezárt a könyvtár?

Figyelt kérdés

Pécsi Tudásközpontról lenne szó.


Természetesen online nem tudom a tényleges büntetést kifizetni - hiába van online fizetési lehetőség -, mert "nem lezárt" típusú a tartozás, ahhoz nyilván előbb vissza kéne vinni a könyvet.

Elveszett könyvként se tudom online lejelenteni - a könyvek amúgy megvannak sértetlenül -, hiába van az adott könyvre kártérítési összeg meghatározva, biztos ezt is csak személyesen lehetne intézni.


Tudom, cselekedhettem volna jóval előbb, én voltam a hülye....

De most akkor már nem tudok semmit se csinálni?!


És akkor így mégis mi lesz? Ha ez a járványra ráhúzott hiszti neadjisten több hónapig is eltart, akkor behajtó fog dörömbölni az ajtómon, mert én nem tudtam se könyvet visszavinni, se fizetni?

Ezt azért nem egészen tartanám igazságosnak, úgyse hogy részben én voltam a hülye: még lenne időm visszavinni a könyveket és kifizetni a büntetést, de aznap zártak be, amikor én visszaértem Pécsre... lényeg, hogy nincs hova visszavinni a könyveket. De még kifizetni se tudom őket (eltűntként) online.


Vagy a regisztrációs pult az még nyitva van? Ott ezt el lehetne intézni?



#hiszti #könyvtár #járvány #késedelmi díj #tököm kivan! #mikor lesz már vakcina? #hogy lesz így érettségi a diákoknak?
2020. márc. 25. 00:53
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Nyílván ha zárva a könyvtár a további tartozásokat elengedik....

Ez hogy nem egyértelmű neked?

2020. márc. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

A koronavírus következtében kialakult vészhelyzet miatt, összhangban a Magyar Kormány rendeletével, a Tudásközpont épületét 2020. március 12-től határozatlan időre bezártuk. A Könyvtár online szolgáltatásai tovább működnek, a kölcsönzés és helyben használat a Tudásközpont épületében szünetel,a kintlévőségek behajtását pedig átmenetileg felfüggesztettük. A fenti intézkedést a Csorba Győző Könyvtár és a Pécsi Tudományegyetem Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont egyetértésben hozta meg. Amennyiben Ön szeretné rendezni tartozását, a kérdéses könyveket juttassa el hozzánk postai úton az alábbi címre:


Tudásközpont

Pécs

Universitas u. 2/A

7622


A könyveket beérkezésük után levesszük a nevéről és ezt követően tudja a késedelmi díjakat online rendezni. Amennyiben úgy dönt, hogy személyesen rendezné tartozását úgy arra kérem, várja meg amíg a fenti intézkedést felfüggesztik. Természetesen további késedelmi díjat, vagy más egyéb költséget nem számítunk fel a rendkívüli helyzet alatt.


Végül arra kérem, hogy a továbbiakban a hasonló jellegű észrevételeit ne ezen a fórumon tegye meg, hanem írjon egy e-mailt az info@tudaskozpont-pecs.hu címre. A beérkező levelekre lehetőség szerint azonnal válaszolunk. Együttmödését és megértését nagyon köszönöm!

2020. márc. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

"Elveszett könyvként se tudom online lejelenteni"

Miért nem?

"De most akkor már nem tudok semmit se csinálni?!"

De, tudsz. Ahogy én megismertem őket (hasonlóan hanyag hülye voltam) rendkívül rugalmasak egy adott kereten belül. A szabályokat nem fogják felrúgni a kedvedért, de nagyon rugalmasak, csak jelezd mi a bajod.

Tehát: először is gyakorolj önkritikát. Jót tesz.

Másodszor, olvasd el a levelet, emailt, amit írtak, értelmezd.

Megadtak egy kontaktot, ha kérdésed van, azt ott tedd fel. Segíteni fognak - ha hagyod.

És legközelebb először gondolkodj, mielőtt kiadod ország-világ előtt, mennyire nagy barom vagy.

Pl:"Vagy a regisztrációs pult az még nyitva van? Ott ezt el lehetne intézni?" Ezt most komolyan kérdezted???

2020. márc. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdező!

"Járványhiszti"?!!!

Tisztában vagy azzal, hogy miről beszélsz? Te vagy hisztis, más oldalról pedig hanyag.

2020. márc. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!