Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A németek általában milyenek...

A németek általában milyenek a magyarokkal?

Figyelt kérdés
Tudom, minden ember mas ott is. De nagy tobbsegre ertem. Nagykepuek, lenezoek, tavolsagtartok?

2020. ápr. 3. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Inkább nem olyan lenézőek csak némelyikük is mint magyarban. Mindig a munkájukkal dicsekednek, habár meg van az okuk rá bőven, mert jól is keresnek. Némelyikük igen távolságtartó és nem szereti az új arcokat, de ha közeledik feléjük eléggé barátságosá válnak. Ök mindig az érdeklődési köreiteket kérdezi mások meg az első látásra megismernek egy ember, nah azok már eléggé kedvesek és aranyosak tudnak lenni. Viszont rendkívülien utálják a hazugságokat és a kétszínűséget. Emlékszem Berlinben inkább a zárkozótabbak a külföldiekkel szemben, viszont délebre egyre barátságosabbak.
2020. ápr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak akik egy idő után lekezelőek mert új vagy számukra, viszont meg vannak akik egyből barátságosabbak veled. A fiatalok között és öregek között szintén egyarán előforduló jellem. Ha valamit viszont adsz számukra és segítesz, azt aligha tudják elfelejteni. És viszonozzák bármelyik percben.
2020. ápr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Az összes nyugat-európai nemzetnek van valamennyi felsőbbrendűség-érzése a kelet-európaiakkal szemben, ez nyilván a németeknél is jelen van. Kb. hasonlóan képzeld el, ahogy mondjuk egy átlag magyar tekint egy indiaira vagy egy szerbre. A németek nem nagyképűek, de büszke emberek. Tisztában vannak azzal, hogy az egyik legsikeresebb és legokosabb nemzet. De ezt nem éreztetik veled, nagyon udvariasak és barátságosak. Az alapján fognak megítélni, hogy milyen a teljesítményed. Ha látják rajtad, hogy keményen dolgozol és alázatos vagy, betartod a szabályokat, akkor nagyon jól érezheted magad közöttük. Én nagyon bírom a németeket összességében, sokat dolgoztam és dolgozom is velük a mai napig, humoros, kiegyensúlyozott, intelligens nemzet. Semmivel sem távolságtartóbbak, mint mondjuk a budapesti magyarok.
2020. ápr. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%

Szeretnek utasítgatni és nem szeretik, ha átlátod a folyamatokat és önállóan dolgoznák. Egy utasítás, csináld meg de tovább ne gondolkozz, várd a további instrukciókat.

Szerintem kétszínűek. Nem szeretik a külföldieket.

2020. ápr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
Én kint tanultam pár évig, úgyhogy leginkább fiatalokkal, huszonévesekkel voltam kapcsolatban. A tapasztalatom az volt, hogy mindenki rendkívűl segítőkész volt, jól nevelt és igényes, és kicsit mintha visszahúzódó is. A magyarországi fiatalok között van egy harsány réteg, akik mindig egy társaság középpontjai, na ez a réteg mintha hiányozna a németek közül. Senki nem akarja túlkiabálni a másikat és senki nem akar egy haveri társaságban vezér lenni. Magyarországon mindig van egy figura, aki dominál, még egy pár fős baráti társaságban is.
2020. ápr. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!