Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak nekem van elegem ebből...

Toriiii66 kérdése:

Csak nekem van elegem ebből az iszonyatos gyűlöletből?

Figyelt kérdés
Mindenhol gyűlölködnek az emberek, az utcán amikor sétáltam a barátnőmmel beszóltak, minek barátkozok ilyen csúnya lánnyal mint a barátnőm. Nos a barátnőm elkezdett sírni, én meg vigasztaltam... Van egy énekes akit a példaképemnek tekintek és imádok. Főleg a stílusáért, hogy meg meri valósítani ki is ő, és nem hagyja hogy más korlátozza őt ebben. Felvesz női ruhadarabokat is. Lemelegezik őt (szépen szólva...) miközben ha tetszik neki egy női póló, és nem veszi meg attól ugyanúgy tetszeni fog neki, csak hát fiú és lány ruhákat hord? Pf...PERSZE hordjuk le őt mindennek mert angol énekes, úgy sem hallja mit mondunk. Megkérdezték tőlem Instagramon ki a kedvenc énekesem. Leírtam hogy ő az, erre az osztálytársam elküldte, hogy majdnem minden posztja alá odaírt cifra dolgokat angolul... Miért fáj nekik hogy szeretem ezt az énekest? Miért kell ez a gyűlölet Magyarországon? Tényleg, mire jó ez? Ha felveszek egy feszülős pólót egyből utcasarki lány vagyok... Ha bővebb pólóra esik a választásom, akkor pedig egy hajléktalan. Soha nem bántottam senkit a kinézete miatt, sem azért ki is ő. Mások mégis ebben élik ki az örömüket. De ez számomra annyira felfoghatatlan... Ha valaki nem szimpatikus nem kell hozzászólni , és kész. Akárhányszor belépek osztálycsoportba mindig valakit kibeszélnek. Anyáék is folyamatosan a szomszéd életével foglalkoznak, saját testvérét leprostituáltozza, ismét szépen szólva. Amint betöltöm a 18at húzni akarok ki az országból. Voltam Amerikában nyaralni nagynénimnél 2 hónapot (természetesen egyből "honnan van erre pénze a szüleimnek hogy kimenjek nyaralgatni", jaj de jó neki rabolnák el a feketék Amerikában) 2 hónap alatt szereztem barátokat, és senkit nem bántottak. Elmentünk úgy plázázni hogy nem mutogattak senkire "Nézd már mekkora orra van" stb. Annyira közvetlenek ott az emberek. Nincs ez az utálat mint itt. Posztoltam egy képet a külföldi barátaimmal (rövidnadrágba voltunk és pólóba, 1 fiú is volt velünk)erre én biztos lefeküdtem azzal a fiúval, és mi ez az öltözet. Annyira nem értem itt az embereket...
2020. ápr. 4. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Sokféle gyűlölet van, ami közös bennük az a butaság. A gyűlölet valójában (tudat alatt) egyfajta irigység, és egyfajta tehetetlenség.

Az lehetséges, hogy valaki egy másik embert nem szeret, nem érzi jól magát a társaságában, jellemzően okos ember ilyenkor elkerüli a kellemetlennek tartott személyt és a téma lezárva. De valóban értelmes, empatikus embernek csak barátai, társai és számára idegenek vannak, több kategória nincs.

A gyűlölet uszítással is növelhető, továbbá rossz élethelyzettel (bezzeg másnak jól megy). Nálunk a romló gazdasági körülmények eleve fogékonnyá teszik az embereket, a hatalom pedig el is várja a gyűlölködést. És ez áthatja az emberek minden cselekvését.

Ahol az élet nem napi megélhetési gondokból áll, az emberek öntudatosabbak, és megengedhetik maguknak a jó társaság luxusát.

2020. ápr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem is elegem van belőle nagyon. Egyet értek az előttem hozzá szólóval. Nem is értem, hogy miért van ez Magyarországon.
2020. ápr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!