Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudnátok olyan, online elérhet...

Tudnátok olyan, online elérhető LETEHETETLEN, csavaros sorozatot mondani, ami hasonló kaliberű a lentiekhez? (Nem kell újnak lennie, lehet régi is, és minél hosszabb, annál jobb! )

Figyelt kérdés

Elisa di Rivombrosa

Grand Hotel

Velvet Divatház

vagy akár olyan hosszabb családregény, mint a Dallas


2020. ápr. 14. 20:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Olyan kéne, ami letehetetlen, és el lehet vele tölteni sok időt anélkül, hogy beleunnék.
2020. ápr. 14. 20:16
 2/11 anonim ***** válasza:

Rajtad kivül ki tudná, hogy számodra mely sroozatok letehetetlenek? Ami nekem az, nem biztos, hogy neked is az. De legyen itt néhány, ami nekem is tetszett:

A drót

Game of thrones

Dr. House

JAG

Columbo

Tetthely


A Dallasban meg nem tudom, mi volt a csavaros, hacsak nem a wiszkisüveg, amit részenként kb. 10-20-szor bontottak ki :D

2020. ápr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

a történetvezetése alapvetően jó volt, és sok volt benne az intelligens humor, bár nem tudom, hogy ez az eredeti széria, vagy az akkori szinvonalas magyar szinkron érdeme...


azért irtam példákat éppen, hogy számomra az ilyen történelmi sorozatok, családtörténetek a letehetlenek.


és pont az lenne a lényeg, hogy ne olyan epizodikus legyen, mint a JAG vagy Columbo, vagy House, hanem olyan, ahol egymásra épülnek a részek, és nem birod letenni, mert várod a folytatást.


Sajnos most ki kellene bekkelnem egy hosszabb időszakot, olvasok, netezek, de jó lenne egy-két ilyen sori is...

2020. ápr. 14. 20:42
 4/11 anonim ***** válasza:

Lost


Ez olyan lesz, hogy beszarsz

2020. ápr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

The witcher

Amúgy a Lostot én is ajánlom

Életem volt az a sorozat

Ami még szerintem nem rossz

Orange is the new black

Sex Educations bár ez a legkevésbé se hasonlít a fentiekhez

2020. ápr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Breaking Bad garantáltan beszippant.
2020. ápr. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát, a szappanoperákat nem mondanám történelminek, de oké.

Ami kicsit jobban történelemre épül, az Outlander szerintem nagyon jó és érdekes.

Családregény jelleggel a Poldarkot mondanám, bár engem az kevésbé kötött le.

2020. ápr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A Dallas kivételével mindegyik történelmi kulisszák között játszódik a példáim közül, és sem a Grand Hotel, sem az Elisa nem szappanopera, legfeljebb a Velvet határeset, de azért az sem az.
2020. ápr. 14. 21:59
 9/11 A kérdező kommentje:

#7 az outlander mennyire mondható misztikusnak? Utánaolvastam, és látom, hogy az alaphelyzet az, de persze valahogy meg kell indokolni az időutazást. De aztán?



Mert ránézésre tetszene a film, de csak ha nincs benne túl sok misztikus, "asztaltáncoltatás" meg "varázslat" jellegű dolog

2020. ápr. 14. 22:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincs benne varázslat, az egyetlen misztikum maga az időutazás. Azt sem kutatják mélyebben. Kicsit druidás, hódolunk az ősi isteneknek, de nem ez a fő szál, inkább az, hogy éljünk túl egy másik világban, persze szerelem stb., meg ismerem a jövőt, akadályozzuk meg.
2020. ápr. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!