Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Marvel univerzum beli...

Prókátor kérdése:

A Marvel univerzum beli Wakandának van alapja?

Figyelt kérdés
Van valami legenda, ami Wakandához hasonló, rejtett, fejlett technikai civilizációról szól Afrikában ... vagy csak iszonyúan jó képzelőerejű írókat szerződtetett a Marvel?

2020. ápr. 15. 20:13
 1/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
32%
Persze hogy van. Mint ahogy Amerika Kapitány is létezik, Tony Stark is, Hulk is, Marvel kapitány is, mindenki. Akkor miért pont Wakanda ne létezhetne?
2020. ápr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2020. ápr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 látom szövegértési probléma van bőven. Azt kérdeztem, hogy van-e esetleg egy LEGENDA (mese, fikció, stb) ami alapján kitalálták Wakandát!

Rémlik, hogy olvastam valamikor egy olyan történetet, hogy a Bibliában szereplő Sába királynője érkezett valami fejlettebb afrikai országból. Salamontól egy fia is született, aki felnőve ellopta apjától a Frigyládát, egy másolattal helyettesítve azt, és egy hatalmas, lebegő eszközzel távozott (amire ráfért az egész kíséret szekerestül, tevéstül, stb). Arra gondoltam, hogy esetleg van egy másik legenda is, ami amolyan Eldorádót mesél Afrikában. Őszintén megvallva, egy kissé túl jól kidolgozottnak tűnt nekem Wakanda, ezért ugrott be, hogy esetleg egy már meglévő afrikai legendát dolgozott fel.

2020. ápr. 15. 21:18
 4/6 TitanWar01 válasza:
Maximum az Uganda nevű afrikai ország lehetne, de nem hinném.
2020. ápr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Persze hogy van. Az emberek még repülni is tudnak csak a kormány eltitkolja.
2020. ápr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Őszintén megvallva, egy kissé túl jól kidolgozottnak tűnt nekem Wakanda, ezért ugrott be, hogy esetleg egy már meglévő afrikai legendát dolgozott fel."

Mert szerinted manapság már nem tudnak jól kidolgozott történeteket írni az emberek?

2020. ápr. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!