Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Stephen King könyveit olvashat...

Stephen King könyveit olvashatják kamasz gyerekek?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy Stephen King könyvet olvasni,mert már nagyon unalmasak a tipikus ,,tini szerelmes könyvek” és hasonlók. Anyukámék nem engedik,mert szerintük túl ijesztő lenne. Nem vagyok annyira félős tipus,a koromról ne kérdezzetek,szerintem egyértelmű,hogy nem vagyok kilenc,tíz stb.

Tehát szerintetek hány éves kortól ajánlott Stephen King könyveit olvasni? Melyik az amelyik esetleg kevésbé ijesztő? (Nem feltétlenül az AZ-ra gondolok.)



2020. máj. 10. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

16-18 Te szereted ezt a mûfajt?


Én 19-20 évesen is megnéztem 1-2 horror, de mostanában NEM, mert lelkileg érintett meg, nem féltem, de olyan "démonikus" hatású volt a szoba, hogy annak a rendje(NEM viccelek)

2020. máj. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Én először 12-13 évesen olvastam Stephen King könyvet. Első nekem a Carrie volt, de a kedvencem a Stand by me! Lett. Az nem is volt ijesztő szerintem, de nekem nagyon tetszett. Lehet hogy inkább novellát, kisregényeit ajánlanám abból a szempontból, hogy nem annyira ijesztőek.
2020. máj. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Metionin ***** válasza:
80%
Gyerekfüggő, amiket mostanság látnak a tévében meg a játékokban, egy klasszikusabb King szerintem simán mehet. Vannak kevésbé véresek is, sokban inkább a nyomasztó hangulat az ami földbe döngöli az embert, nem a nyers részletek. Könyvben szerintem az AZ sem ijesztő, engem a felmerülő emberi szűklátókörűség és kegyetlenség, családon belüli erőszak cseszett fel abban is, nem holmi vérengző bohóc.
2020. máj. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
40%

Simán....

A könyv gyengébb mintha látnád hogy gyilkolják a pasit/csajt ^^

2020. máj. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Figyelj; simán.

Én már 10 évesen is Stephen Kinget és hozzá hasonló írók könyveit bújtam.

Ha bírod az ilyesfajta műfajt, teljes mértékben azt tudom mondani, hogy nyugodtan olvass ilyesmit. Csak aztán nehogy álmatlan éjszakáid legyenek.

A szüleidnek meg ha nagyon nem akarják engedni, próbáld meg elmagyarázni, hogy ezért - meg azért szeretnél Kinget, vagy legalább is nem tinédzser-szarokat bújni (elnézést ha durván fogalmaztam).

Arra figyelj, hogyha Kinget olvasol, semmiféle képpen se legyél elavult (saját tapasztalat). Az első könyvét amit találtam leszedtem a könyvtárpolcáról és mit ad isten, nagyon nem tetszett és emiatt évekig nem akartam Kinget olvasni. Neki sem minden könyve tökéletes, emberfüggő melyik tetszik. Viszont tényleg vigyázz, mert egy rossz könyv az írótól, földbe tiporhatja a lelkesedésed.

Válassz a sok könyve közül kényed-kedved szerint, ha eljutsz oda. Én a Talizmán-t tudom ajánlani (bár azt nem egyedül írta, hanem egyik másik horror "költővel"), nekem az tetszett a legjobban; persze ez nem azt jelenti, hogy neked is tetszeni fog.

2020. máj. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat,sokat segítettek! :)

Szerintem megengedik. Legalábbis remélem.

2020. máj. 15. 15:55
 7/10 anonim válasza:

igen, én is elkezdtem olvasni A ragyogást és nagyon jó

de mostanában mindentől beszarok, szóval abbahagytam xd

2020. máj. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Az. Vagy a Köd is jó... Az2 ;0
2020. máj. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én 13 évesen lettem a Stephen King könyvek rajongója :D


1.Kedvencek temetője

2.Ragyogás

3.Talizmán

4.Mobil

...

Nekem ez ilyen sorrendbe megfelelt de lehet ha valaki nem bírja nagyon ezt a műfajt akkor ne a kedvencek temetőjével kezdjen :)

2020. júl. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Miért ne olvashatnák?
2022. júl. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!