Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Idén lesz 100 éve, hogy...

Idén lesz 100 éve, hogy elcsatolták Magyország kétharmadát. Ki szeretném tenni a kokárdámat megemlékezés és tiszteletadás céljából. A gond, hogy én is Erdélyben élek. Bajom lehet belőle?

Figyelt kérdés
Romániában pár nap múlva, 4.-én minden településen kötelező lesz kitenni a román zászlót ünneplés céljából, meg ugye, hogy még jobban beletiporjanak a magyar emberek lelkébe. Engem nagyon bánt ez a dolog és nagyon szivemen viselem ezt a témát. Nagyon szeretném kitenni a kokárdát, de anyukám is lebeszélt róla, mondván, hogy ne hősködjek, ne provokáljak egy buta népet, mert simán meg is verhetnek az utcán, rendőrségi büntetésről ne is beszeljünk...Csak engem nagyon felháborit, hogy tudtommal egy demokratikus Európában, Romániában élünk, ahol a kisebbsegeknek is ugyanolyan jogaik kéne legyenek, mint a púr románoknak. Ráadásul Nagyváradon, Szent László városában élek, ami az egyik legnagyobb MAGYAR város. Szóval a kerdésem: ti kitennétek a helyembe, vagy hallgassak anyukámra. Tudom részben igaza van, de a lelkiismeretem nem nagyon engedelmeskedik. 18/L

2020. máj. 23. 20:23
1 2
 1/16 Ramos ökle ***** válasza:
94%

Románia mindig az marad, ami. Ha nem akarsz bajt, ne tedd ki.

Nekik bizonygatniuk kell, h nem loptak, h nem a történelem köpönyegforgatói. Aki szembesíti őket az igazsággal, arra megharagudnak.

Ez persze nem mindenkire igaz, de ott is sok a bolond.

2020. máj. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
7%

KAMU!


HA valóban ott élnél, tudnád, hogy levernek

2020. máj. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

Egyetértek veled, kérdező. Bár könnyen írok úgy hogy jelenlegi határokon belül élek.

Az számít, te mit vallasz és érzel. Jó olvasni, hogy megvan benned az ilyen szintű hazaszeretet, alap esetben ez lenne a normális.


Figyi, szinte biztos vagyok benne hogy az osztályodba, sulidba más hasonló érzelmű lányok, fiúk is járnak. Mi lenne, ha közösen egyeztetnétek erről. És többen viselnétek akár a kokárdát, akár mást amiben megegyeztek.

És így bármi történjen, jobban védve vagy és nagyobb hangsúlyt képviseltek. Bár írásodból úgy veszem ki, ha egymagad lennél, akkor se jelentene akadályt.


Hallgass bátran a lelkiismeretedre, nem véletlenül súgja azt amit

2020. máj. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
En meg Csikszeredaban elek, itt es a kornyekezo faluban rengeteg ember kiteszi, es sosem volt gondjuk belole. Azt a maroknyi szelsoseges parasztot siman figyelmen kivul lehet hagyni.
2020. máj. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
A rendorseg meg semmilyen alapon nem tud megbuntetni teged. Nincs olyan torveny ami tiltja a kokartdat maganszemelyeknel.
2020. máj. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A rendorseg barmikor meg tud buntetni, ha akar. A kokarda csak az urugyet szolgaltatna hozza.
2020. máj. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszadó kimondta a tutit! Igy van sajnos...lehet, hogy csak az a bunod, hogy kiteszed a kokárdát, de rádfogják, hogy provokációt kezdeményeztél, amivel megsértetted a román nemzeti ünnepet. Még börtönbüntetés is járhat érte. Persze normális ép ésszel felfogva ez abszurd vád, de mi erdélyiek ezen már nagyon nem is lepődünk meg, mivel már volt rá nem egy-két példa...
2020. máj. 24. 13:02
 8/16 anonim ***** válasza:
Elolvastad a 4-5 kommentet is?
2020. máj. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igen elolvastam. Te pedig elolvastad az utolsó válaszomat? Nincs olyan törvény, ami büntetné azt, ha kiteszed a kokárdát, de aki itt él az tudja, hogy megbüntetnek ha akarnak ok nélkül is, csak azért mert magyar vagy és fel mered vállalni. Rádhazudnak valami vádat aztán fizetheted is a több ezer lejes büntetést, de a börtön sincs kizárva.

A csikszeredai gyerek meg szerintem csak szerencsés volt. Csodálkozom is, hogy pont egy székely irja ezt, miközben a székelyek és a románok között szokott lenni a legtöbb konfliktus.

2020. máj. 24. 15:19
 10/16 anonim ***** válasza:

En vagyok a 4-5-8 is.

Semmi szerencserol sincs szo. Ha itt tobb ezren kiteszik, es kutya se foglalkozik vele, akkor majd pont teged fognak bezarni erte...

Rengeteg hazon ott log egesz evben a szekely zaszlo is. Senkit sem szolitottak fel hogy maganteruleten nem tuzheti ki.

2020. máj. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!