Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sokan - főleg a szélsőjobbolda...

Sokan - főleg a szélsőjobboldaliak - miért állítják szembe egymással Trianont és a Holokausztot, mondván, hogy csak Trianon volt a nemzet tragédiája, míg a Holokauszt az zsidó belügy, és nem a magyarok problémája (?).

Figyelt kérdés

Véleményem szerint mind a Trianon, mind a Holokauszt a magyar nép legnagyobb tragédiái közé tartozik Moháccsal együtt.

Hiszen Trianon békediktátuma által égbekiáltóan igazságtalanul húzták meg a határokat, honfitársainkat - akik között bőven voltak magyar zsidók is - ellenséges hatalmak fennhatósága alá kényszerítve, kicseszve hazánkkal, megágyazva egy újabb világháborúnak.


A Holokauszt pedig azért a magyar nemzetnek (is) a tragédiája, mert a hazánkból elhurcolt és meggyilkolt zsidóság épp olyan magyar érzelmű és tudatú volt, mint a "nemzsidó" magyarok. Ezek a magyar zsidók épp úgy síratták a Trianoni országcsonkítást; felmenőik a magyar szabadságért harcoltak a '48-as szabadságharcban, magyar oldalon az első világháborúban. Teleki "vörös térképén" a magyar zsidók a magyarok létszámát gyarapították az elszakított területeken. Vagy gondoljunk csak Hajós Alfrédre vagy Radnóti Miklósra: zsidók voltak és magyarok. Ki kérdőjelezhetné meg magyarságukat, azt, hogy mennyit tettek a hazáért?


Nem akarom idealizálni a zsidóságot, csak engedtessék már meg nekik, hogy ne tagadjuk ki őket a nemzetből. Szerintem ők is épp annyira magyarok, mint mi.



2020. jún. 14. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyen kerdesekkel csak bevaditod a szelsojobbereket.
2020. jún. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 qkker1 ***** válasza:
34%
A szélsőjobbosok erősen rasszisták és antiszemiták.
2020. jún. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, de ez nem okoz bennük kognitív disszonanciát? Vagy ahhoz túl ostobák és szemellenzősök, hogy felismerjék a realitást?
2020. jún. 14. 20:53
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
Nekik Trianon a kokain
2020. jún. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A Trianon az valamennyire nekem is kokain, mert alig van olyan nap, hogy ne jutna eszembe. Pedig a politikai palettán inkább a liberálisok felé húzok (a klasszikus lieralizmusra gondolok itt). Ugyanakkor vallásos neveltetésem van, szóval egyfajta hibrid vagyok, mint sokan.


Szerintem el kéne már jönni annak az időnek, hogy nem csinálunk újabb kis Trianonokat magunknak azzal, hogy kitagadjuk a nemzetből az ellenzékieket/zsidókat/melegeket stb. Össze kéne fogni végre!

2020. jún. 15. 09:58
 6/7 anonim válasza:
80%
Én jobb oldali vagyok, de a zsidókat nem gyűlölöm. Nincsen okom gyűlölni őket, sőt a magyar-zsidó származású tudósokra kimondottan büszke vagyok. A magyarság végre meg kellene térjen ebből. Ha valaki tud mondani egy észérvet hogy miért kéne utálni a zsidókat az mondja el nekem is.
2020. jún. 16. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az antiszemita nézőpontból a zsidók nem tartoznak bele a magyar, német, brit, lengyel, orosz nemzetbe sem.

A zsidóság egy külön nemzet valamilyen szinten. Ez nem egy olyan dolog, mint ateistának, katolikusnak, reformátusnak, lutheránusnak, pogánynak, muszlimnak, buddhistának lenni. Ergo bárki felveheti attól még marad a nemzetisége nem változik, csak a vallása.

Természetesen rengeteg antiszemita nézőpont létezik, de szinte egyik sem ismeri el a zsidókat a saját nemzete tagjainak, mivel a zsidóság nem egyszerűen vallási, hanem etnikai kérdés is.

Kivételt jelenthetnek azok az antiszemiták akik se nem nacionalisták se nem hazafiak, de azoknak a Trianon sem fáj ahogyan a Holokauszt sem.

2020. jún. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!