Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amikor külföldre költöztél,...

Amikor külföldre költöztél, volt-e olyan hogy megtántorodtál, hogy visszamennél Magyarországra?

Figyelt kérdés

Hiába jobb kint, több pénz stb.

Volt már, hogy könnyebb volt belesimulni az otthoni létbe?

Még ha otthon boldogtalan is voltál.


Hogy lendültél túl a nehézségen?


(Nem a honvágyra vagy a barátok hiányára gondolok, hanem pl új rutinok, ügyintézés, az új megszokása stb.)



2020. jún. 16. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elso ev a legnehezebb. Uj szokasok, torvenyek, egy rakas mindent el kell intezni es raadasul nem a sajat nyelveden.

Ha az elso even tul vagy utana mar konyebb.

En soha sem tantorodtam meg

2020. jún. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem munkaügy, de témába vág.


Középiskola során töltöttem el egy évet (nem "csak" tanévet, június elején repültem) az Egyesült Államokban, Minnesota államban, Watertown városkájában, sporttevékenységem okán.

Nagyon jól éreztem magam, imádtak (ott én voltam az "egzotikum"), csupa remek embert ismertem meg és életreszóló élményeket kaptam.


Ettől függetlenül sokszor sírtam a honvágytól és vártam a hazaérkezést, ezért nem is vállaltam be +1 évet, pedig szó volt róla, ösztöndíjjal.


Európa más lett volna, manapság azért bárhonnan haza lehet jutni párhetente/havonta, sokszor olcsóbban, mint egy Budapest- Debrecen gonatút, de Amerikában bennem volt a tudat, hogy 1 év az 1 év.


Mindenki más, de én a szülővárosomban érzem csak otthonosan magam hosszútávon.

2020. jún. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Légyszi most ne a honvágyat vegyük elő. De persze értem akinek az van.


Tényleg az egyszerűségre gondolok. Hogy minden olyan könnyen megy otthon, itt meg azért oda kell figyelni mi van. Mit hogy intézel, milyen szokások vannak, közben tanulod a nyelvet stb.

2020. jún. 16. 16:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

hát amikor a tartózkodási engedélyt csináltattam bécsben, nem mondom hogy nem vágytam haza a mi bürokráciánkba... de még ígyis jobban jártam a két tucat igénylőlapommal szaladgálva, mintha magyarországon maradok...

meg rühellek orvosokat keresgélni, otthon kb megörököltek engem az anyám által látogatottak, itt midnenre kell egy új és néha nehéz rendest találni, ha senki nem tud ajánlani ismerőseim közül...

2020. jún. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gyenge nyelvérzék okoz nagy nehézségeket,illetve a tudatalatti ragaszkodás a megszokotthoz,legyen bármennyire is rossz az.

3 hónap alatt nem tudtam munkát találni,ezért kénytelen vagyok hazamenni,mert nem akarok utcán csövezni.

2020. jún. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az elso nagyon szepen osszefoglalta, az elso ev valoban a legnehezebb.

Persze, mindig es mindenhol adodnak olyan szituaciok, hogy az ember seggreul. Csak az a nem mindegy, hogy kulfoldon fel is tudsz allni. Nekem sem fogdult meg soha a fejemben, hogy visszamenjek.

2020. jún. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!