Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » BLM mozgalomban jártas emberek...

BLM mozgalomban jártas emberek! Tudtok e arról valamit, hogy a BLM egyik szimbólumát, az ökölbe szorított kezet lehet e használni anélkül, hogy ez sértené az embereket, akikért a mozgalom indult?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol, hogy ez a kép sértő a számukra, ha egy "fehér ember" használja.

2020. jún. 17. 13:04
 1/1 Sunshinedoll ***** válasza:
75%

A power fist logo a 20. század óta sok más mozgalomnak is jele, ennek egy verziója Black Power Fist is.

Bár nem vagyok fekete, nem látom, miért lenne sértő, hiszen a szolidaritás és egyesség jele. Szerintem egy normális fekete sem érzi sértőnek, ha egy fehér ember kiáll mellettük a logo használatával.

2020. jún. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!