Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jelenleg fejeztem be tanulmány...

ReGina... kérdése:

Jelenleg fejeztem be tanulmányaimat, alsós tanárnő, illetve magyar nyelv és irodalom szakos tanár képzésben vettem részt. Ha ilyen pályán szeretnék elhelyezkedni, manapság is kizáró ok bármilyen piercing?

Figyelt kérdés

Már rég óta szeretnék septum piercinget magamna, meg nem csináltattam meg, de évek óta tetszik.

Viszont úgy gondolom, hátrányt jelentene számomra a szakmámban.

Mit gondoltok mennyire elfogadóak a tanárral szemben a tanulók, szülők, kollégák, vezetőség?

Esetleg valakinek tapasztalta ilyen téren?



2020. jún. 20. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Majd kiveszed, miután sokan tesznek rá megjegyzést.
2020. jún. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt tetovált óvónénim, őt szerettem a legjobban :) Az alsós ofőmnek is volt kis tetkója, a suliban is láttam még tanítókat, tanárokat szolid piercingekkel, ami sokkal diszkrétebb, “szerényebb” szerintem egy tetoválásnál, hiszen bármikor visszacsinálható. A hangsúly szerintem azon van, hogy ne legyen extrém az ékszer. De ha mégse engedi az iskola, hát akkor kiveszed.
2020. jún. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Siman fel is tudod forditani, igy kivenni sem kell!

Sajnos itthon meg nincs akkora elfogadas ezekkel szemben 🥺

2020. jún. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%

Ha én diák lennék a te osztályodban, őszintén engem zavarna. Egyrészt mert nem érteném, ízléstelennek találnám, másrészt meg elvonná a figyelmemet, nem is feltétlenül tudnék a tanítónénire figyelni, hanem mert arra figyelnék, amikor az arcát akarom nézni, hogy figyeljek; hogy egy ilyen ronda izé lóg ki az orrából. Egyszer láttam egy pirszinges csajt; egészségügyi kiskönyvért vártam az orvosi rendelő előtt; és ő is ott volt, és nagyon szívesen megkérdeztem volna ilyen csípkelődő hangon; hogy "Szegény, mi történt veled, hogy ilyen ronda izét kell viselned az orrodban?" Neki is ilyen lógós volt. Alapból átlagos kinézetű volt a csaj, de azzal az orrából lógó izével, meg kifejezetten baromi ronda volt szegény. Tehát szerettem volna neki kicsit odaszúrni, hogy hát biztos egészségügyi okokból kell ilyet hordania; mert alapból, normál esetben ilyet "senki nem vesz fel" -ezt akartam volna sugallni felé, hogy megpróbálom úgy beállítani, mintha értetlenkednék, hogy szegénynek miért kell ilyet viselnie, mert magától biztos nem venné fel, ha nem muszáj. De szóval természetesen nem mondtam ilyeneket neki, nem akartam kritizálni; hogyha őneki megfelel úgy, hogy "ronda" (szerintem így az volt), nekem nincs jogom ezmiatt elítélni hangos véleménnyilvánítással, hogy kábé "figyelj már, iszonyat ronda vagy attól az orrodból kilógó izétől, amit te testékszernek használsz, mert szerinted jól néz ki" Tehát szóval ilyet nem illik, de jól esett volna így kicsit odacsípni neki. (Amúgy én őt akkor náthásnak néztem, mert fújta az orrát, valszeg ő meg azért volt ott a rendelő előtt. Azóta már biztos jobban van, ez nagyon régi dolog volt már. [1-2 évvel ezelőtti])

Ami pirszing még szerintem nőnek jól nézhet ki, az az, amikor az orra oldalán van egy kicsi pont. Az az, ami nem tud levonni az ember szépségéből, ha már nagyon pirszinget akar valaki. (pasinak ez nem feltétlenül való, ez inkább ilyen nőies cucc, az orra oldalán.)

Na, szóval, tanítónéninek, tanárnak ízléstelennek találnám, ha ilyen orrából kilógós vacak lenne. Ha nem tanítónőként dolgozik , hanem valami kis eldugott raktárban/irodában dolgozik, tehát nincs szemelőtt, akkor még okés lenne; de tanárnak szerintem főként borzasztó. De mondjuk szóval szerintem ez bárki másnak is ízléstelen.

Hát , mivel tanárhiány van, és mondjuk olyan szerepben, pozícióban lennék; szerintem fölvennélek, ha szimpi lennél, de kivetetném veled, ha ilyen orrból kilógós vackod lenne. De ha orrod oldalán lenne ilyen pötty, akkor azt elnézném.

És elnézést kérek, ha valakit megbántottam volna, nem akartam senkit megsérteni, bocsi, ha túl keményen fogalmaztam; mégegyszer elnézést kérek mindenkitől.

2020. júl. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%

"Jelenleg fejeztem be"

Biztos, magyar tanár vagy?

2020. júl. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
72%
A helyesírásod aggasztóbb.
2020. aug. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
A tanárképzés szót éppúgy egybeírjuk, mint a régóta szót. Olyan, hogy "alsós tanárnő", nincsen. Az alsó tagozaton ugyanis NEM tanárok, hanem tanítók oktatnak. Valószínűleg nincs magyar nyelv és irodalom szakos tanári okleveled és végzettséged, pusztán a magyar nyelv és irodalom volt a választható műveltségi területed a tanítóképzőben.
2020. aug. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Nenah válasza:
12%

#4 hozzászóló


Csak úgy sugárzik belőled a rosszindulat és a maradiság!

Na ha tőlem merted volna megkérdezni ezt biztos, hogy szájon vertelek volna, csak úgy finoman, hogy tudd hol a helyed ;)

2020. okt. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!