Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha már a marihuána is illegáli...

Ha már a marihuána is illegális, az alkohol miért nem?

Figyelt kérdés
2010. aug. 1. 12:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Ha már a nemi erőszak illegális, a házasságtörés miért nem?
2010. aug. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%
mert az alkohol hamarabb szétba**a az embert, így nem kell akkora népet eltartania az országnak. ennyire egyszerű. :)
2010. aug. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Alkoholnak van némi párezeréves hagyománya, marihuánának nincs. Az alkohol a kultúra része is, a mariska nem. Az alkoholnak sokkal enyhébb hatásai vannak, mint ha füveznél. És lehetne sorolni.
2010. aug. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%
Én már nem szoktam a drogos g*cikkel leállni, mert a magukét fújják (értelmessel még nem találkoztam-lehet, h. elszívták az agyukat??): úgyhogy dugd a fejed a seggedbe, k*csög drogos f*sz... :D
2010. aug. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
hehe... én nem iszok, nem füvezek, és nem is hiányzik egyik sem :P
2010. aug. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Mert a társadalom elfogajda az alkohol fogyasztás, a füvet meg nem. Vita lezárva. Többés döntött, füvesek megszívták.
2010. aug. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
*többség
2010. aug. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

talán mert az alkohol nem feltétlenül káros, vannak pozitív hatásai, nem véletlen nevezik a pálinkát az élet vizének jónéhány nyelvben, még a biblia is említést tesz róla, ajánlva gyomorrontás esetére, mint gyomorfertőtlenítőt. És hát ott vannak a gyomorkeserűk, egy pohárka jó bor, ami mind hozzájárul a jó emésztéshez. Bár sokan tagadják, de a vörös bor szívre gyakorolt jótékony hatására is vannak bizonyítékok.

És egy pohár pezsgő mondjuk szilveszterkor, nem okoz függőséget, nem módosítja a tudatot- mindez a marihuánáról nem mondható el, mert egy szál marihuánás cigi is lehet olyan hatással a fogyasztójára, hogy elveszti a kontrollját. És ha valaki mindennap megiszik egy pohárka bort ebéd után vagy egy pohár sört, biztos vagyok benne, hogy semmiféle károsodást (sem egészségileg, sem agyilag, sem érzelmileg) nem okoz, de ez elmondható egy személyre aki mindennap elszív egy marihuánás cigit?

2010. aug. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy egy szál füvestől beállsz, és ha napi szokássá válik borítékolható valami károsodás(meg egy idő után nem lesz elég az az egy szál), egy pl üveg sörtől pedig nem rúgunk be, de szerintem nem az ilyen 'apró' különbségek miatt hagyják illegálisnak. Hanem egyszerűen lesz*rják, gógyi kéne egy jó dealer-rendszer kiépítéséhez amit tudnak kontrollálni. Egyszerűbb így hogy illegális, valamint olvastam valahol olyat hogy a drogmaffia üldözése nagyobb biznisz mint maga a drogmaffia.
2010. aug. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%

Mert az alkoholon van adó, a zöldségen meg nincs!

Ha néha eltol az ember egy jointot attól nem lesz függő, ahogy attól se lesz alkesz, ha megiszik egy üveg bort. Viszont, ha ezek napi rendszerességgel történnek ugyanúgy káros mindkettő.

2010. aug. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!