Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy ismerősöm, II. világháború...

Egy ismerősöm, II. világháborús fotókat gyűjt, amin fiatal német katonák vannak, ezenkívül esküvői fotókat. Ez törvény által nem büntetendő? Vagy milyen kategóriába sorolják az ilyesmit?

Figyelt kérdés

Semmi holokauszttal kapcsolatos dolga nincsen, nekem mutatta már a gyűjteményt.

Arcképek,és esküvői fotók, csak épp német katonákról.


2020. jún. 27. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem,miért büntetné?
2020. jún. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mert az ember a II. világháborús német katonák hallatán, azonnal valami törvénybe ütköző dologra gondol. Én legalább is így vagyok vele.Azonnal az merült fel bennem,hogy ez egy nagyon nem jó dolog, amit a barátom csinál.
2020. jún. 27. 14:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Rengetegen gyűjtik a harmadik birodalom pénzeit és kitüntetéseit is például, és azzal sincs semmi gond, teljes legális és szabályos mindaddig, amíg ezek a tárgyak történelmi-kulturális emlékként szerepelnek, és nem a náci ideológia terjesztésére használják őket. Pár katonafotóval meg végképp nem is értem mi lehetne a gond, ez a kérdés egyáltalán hogy merül fel...
2020. jún. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mert ő ki is teszi az internetre őket..ellátva..hogy az ő gyűjteménye darabjai. Csak ez kimaradt a kérdésből.
2020. jún. 27. 14:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Azzal sincs semmi gond. Ez ismeretterjesztésnek minősül, így teljesen legális. Ismétlem, csak akkor van gond, ha az illető kifejezetten propagálja, népszerűsíti a náci ideológiát, agitál mellette.

Ha korabeli tárgyakat mutat be, mint gyűjtő, az tudományos ismeretterjesztés, és teljesen problémamentes.

2020. jún. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!