Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Névváltoztatással kapcsolatban...

Névváltoztatással kapcsolatban, csak a keresztnevet lehet megváltoztatni, vagy a vezetéknevet is? A dokumentumaimat, mint bizonyítványok, kell vele intéznem bármit is a nevemet illetően? 19f

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem tetszik a nevem, van, hogy nehezen mondják ki mások, sőt, se az iskolákban, se a hivatalokban, Sehol nem voltak képesek nemhogy elsőre, vagy negyedjére leírni helyesen. Engem zavar, idegesít. Mikor be kell mutatkoznom bárhol bárkinek, Sosem volt eddig arra példa hogy ne kérdezett volna vissza, hogy "Bocsi, mégegyszer?"...

Frusztrál, nem is értem, pusztán azért kaptam ezt a vezetéknevet mert apánknak is az, anyámnak meg Normális, teljesen értelmes, röid, "nem elírható/félreértelmezhető" vezetékneve van (leánykorira értem)..

Az se érdekel, ha besértődik a család, hogy meg akarom változtatni a nevemet. Az én dolgom, én életem, nem akarok állandóan azzal bajlódni hogy Senki nem tudja leínri a nevem még 3 év után sem (ahogy sulistársaim, osztályfőnököm tette).

Nem tudom még, hogy mire változtatnám meg, ha meg lehet. De az biztos, hogy meg akarom... Már unalmas, tényleg..


2020. júl. 13. 13:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Természetesen a vezetéknevet is és a keresztnevet is meg lehet változtatni.


[link]


Pontosan 2 másodperc volt ezt kiguglizni.

2020. júl. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hosszasan írtam, de elnyelte a net... így ezt hagyom itt, mint szintén hasznos infót:

[link]

2020. júl. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!