Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lassan teljesen eltűnnek a...

Lassan teljesen eltűnnek a rockerek?

Figyelt kérdés

25 alatt már alig látni rockert, egy csomó tini Lil Pump-t meg MR Busta-t koppintja, de igazából mintha lassan már különálló stílusokról sem lehetne beszélni, nekem legalábbis olyan egyformák a mai 13-24 évesek.


Mégis, ami a legjobban feltűnt, hogy nagyon kevés köztük a rocker.


Ezt jól látom? Ha igen, ez mi miatt van?



2020. júl. 19. 13:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
A 21. századi, steril, androgün, vegán, glutén, nikotin, alkohol és szexmentes világukba nem fér bele a szenvedélyes-izzadós rock.
2020. júl. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Azért a környéken is van egy pár rocker.
2020. júl. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miről írsz. 17 vagyok és a fél osztályom rocker.
2020. júl. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
87%
Vannak, habár tényleg kevésbé divat már.
2020. júl. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tudod mi a furcsa? Hogy engem a környezetem olyan szinten lenéz emiatt, hogy úgy kezelnek, mintha valami szellemi fogyatékkal élnék, és 3 darab metalheadet ismerek, ebből ketten 200+ km-re laknak, a harmadik meg az apám. Viszont életemben 2x voltam koncerten, és ott ugye olyan szépen összegyűltünk több ezren. Hol vannak máskor ezek az emberek? :D Lehet, hogy én vagyok nagyon rossz közösségben, de én is úgy érzem, hogy eltűntek, pedig nem. Nem lenne amúgy akkora tragédia, csak az emberek idióták, akik szerint ha nem hallgatom Lil G-t, meg mittudomén mik vannak mostanában, akkor egy utolsó retardált sátánista drogos qrva vagyok. Ezt így megkaptam már párszor. Persze vannak kivételek, de ez rohadt nagy baj, hogy egyesek még a zenei ízlés alapján képesek kiközösíteni másokat.
2020. júl. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy valaki nem öltözködik rockerként, még lehet az.
2020. júl. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy nekem nem úgy tűnik, mint ha eltűnnének.
2020. júl. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Mert már nem divat. Én rock zenét is hallgatok többek között, ez a kedvenc műfajom, de eszembe sem jutott, hogy ettől elkezdjek rockerként öltözködni, mert nem szeretem magamon hordozni a személyiségem. Szerintem sokan vannak így. Egyszer középiskolában osztálykiránduláson voltunk és a szállóban volt egy másik csoport is. Mindenki teljesen hétköznapian nézett ki, a mai divat szerint öltözködött, egy két kivétellel, de miután berúgtunk, mindenki kívülről tudta énekelni a Time of Dyingot. Olyan ismerőseim is voltak, akik rappet hallgattak, de amikor mondtam nekik egy két ismertebb rock zenét, tudták miről van szó.

Az emberek nagy része szerintem nem nyitott könyv, az öltözködésük pedig az aktuális divatnak felel meg, mert nem használják azt, mint önkifejezési eszközt. Régen a rock volt a divatos, ezért azok is úgy öltözködtek, akik csak azért csinálták ezt, hogy ne lógjanak ki. Vagy a másik lehetőség, hogy kényszeresen tartozzanak valahová. Nagy különbség van a kettőben, mert amíg az első arról szól, hogy az ember nem érzi szükségét annak, hogy magán viselje az ő ízlését, addig a második csak majmolás.


Meg ugye ott van a zene hangulata. Utazás közben, tanulás közben, vagy társaságban nem feltétlenül szeretnék érzelmes, szenvedélyes dalokat hallgatni, mert akkor a zene csak "háttérzaj". A kedvenc számaimat hallgatom a legritkábban, mert amikor azokat hallgatom, akkor szeretnék oda koncentrálni és nem csak aláfestésnek hallgatni valamit.


Tehát még most is sokan szeretik a rock zenét, elég csak megnézni a megtekintéseket a YouTube - on. Csak ma már nem érzik szükségét, hogy ezt reklámozzák.


Az ilyen mumble rappet viszont én sem értem, mint ezek a lil xy - ok. Ezeket vagy olyanok hallgatják, akiknek nincs még kialakulva mélyebb ízlésük, vagy olyanok, akik csak azért hallgatják, mert a menők is, de olyanok is vannak, nem kevesen, akik öniróniából, éppen azért hallgatják ezeket, mert pocsék zene és ezen szórakoznak.

2020. júl. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
19 éves vagyok, 14 éves korom óta így is öltözök, mert így érzem magam komfortosan, mert úgy gondolom, hogy az öltözködésnek az önkifejezés a magasabb célja. Nem reklámozok vele semmit, csak magamat adom.
2020. júl. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
12%

9. De reklámozod. Te magad mondtad, hogy önkifejezésből csinálod. Te ebben hiszel. Ezt megértem, vannak ilyen emberek és vannak, akik az öltözködést nem használják önkifejezésre.


Az, hogy mi kényelmes és miben érzem jól magam az megint más téma. Egy melegítő szettben a legkényelmesebb a legtöbb embernek, nem önkifejezésből hordanak azt.

2020. júl. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!