Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mik a különböző kultúrák...

Balasa Bence kérdése:

Mik a különböző kultúrák császárkultuszainak jellegzetességei?

Figyelt kérdés

római


japán


kínai



#Kína #Japán #Római Birodalom #császárkultusz
2020. aug. 27. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Hogy szép lassan mindegyik eltűnt. A japán még tartja magát, de szerintem csak idő kérdése. Elvégre a japán császár is már csak van. Mint az angol királynő.
2020. aug. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem ez érdekel
2020. aug. 27. 10:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor miért kérdezted?
2020. szept. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

a római császárokat istennek tekintették, haláluk után (vagy még életükben) templomokat emeltek a számukra. A császár bíborszínű tógát és diadémot viselt, és kötelező volt előtte a keleti despotáknál szokásos meghajlás és kézcsók.


a japán császári családot az ország ősvallása, a sintó szerint a legfőbb istentől, a napistennőtől származtatják, a császárt pedig isteni lénynek tekintik.


a kínai császárok egyik címe az ég fia" volt, és a köztudatban minden ország amely behódolt Kínának, azért tette mert részesülni kíván az ég fiának áldásából.

2020. szept. 5. 16:53
 5/7 A kérdező kommentje:
mivel senki se válaszolt, így magam szedtem össze a témák rövid összefoglalóját
2020. szept. 5. 16:54
 6/7 anonim ***** válasza:

"senki se válaszolt"


De, az első válaszolt, csak az neked valamiért nem felelt meg.


"így magam szedtem össze a témák rövid összefoglalóját"


Szuper, akkor továbbra is él a kérdésem: "Akkor miért kérdezted?"

2020. szept. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
mert jobban szeretném magam beleásni a témába, amit én magam összegyűjtöttem az rövid, ha valaki többet tud akkor segítsen.
2020. szept. 6. 11:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!