Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mikor volt az a dolog hogy...

Mikor volt az a dolog hogy minden második szombat munkanap volt, és előtte hogy talán minden egyes szombat? ez itt nálunk is érvényben volt?

Figyelt kérdés
2020. szept. 3. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy emléksem, hogy általános iskolás voltam és 1. 2. és talán még 3. osztályban is jártunk talán minden második szombaton suliba is. Ez 1980-as évek eleje volt. Utána vezették be a szabadszombatos 5 napos munkahetet de pontosan nem emlékszem mert még eléggé gyerek voltam.
2020. szept. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1972-ig hatnapos volt a munkahét, ekkortól vezették be minden második héten a szabadszombatot (egyes iparágakban, pl. a bányásaztban ezt tömbösítették, és nyáron 5, télen 6 napos munkahétben dolgoztak). A ma is ismert 5 napos munkahét 1982-ben került bevezetésre.
2020. szept. 4. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kéthetenként szabad szombatot 1972-ben, a minden héten szabadot 10 évvel később.

Én még heti váltásban jártam iskolába, majd dolgozni, kéthetenként szombat délután is.

2020. szept. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!