Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mikor szoktatok temetőbe járni?

Mikor szoktatok temetőbe járni?

Figyelt kérdés

Falun élek a párommal és közös udvarban másik házban él a párom apukája. A páromnak-férfi- 10 éve meghalt anyukája és apukájának a szülei egy sírban nyugszanak. A gond az, hogy sokat dolgozunk mindketten és utoljára csak nyár elején tudtunk kimenni a sírhoz, akkor is elégé gazos volt.

Most a héten tervezük hogy vagy ma vagy vasárnap mennénk ki megint rendbe rakni. A párom apukája egyáltalán nem jár ki a sírhoz pedig nyugdíjas szóval ráér de nem akar kimenni ezért nem is erőltessük.

Viszont mikor ki akarunk menni mindig közbe jön valami ma is fát kell vágnunk, főzök közben vendégünk is lesz.

Szeretnék minnél előbb kimenni mert októberben halottak napja előtt el szokott jönni hozzánk a párom anyai nagymamája és nem szeretném ha megszólna minket,hogy gazos a sír.

Sőt azt se szeretném hogy a faluban leszóljanak minket a sír miatt.

Ti mikor jártok ki temetőbe? Nálatok gazos a sír vagy le van fedve? :/ Mindig ültetünk bele virágot de folyton elszárad.


2020. szept. 16. 09:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk hamvasztva vannak a nagyszülők. Nagymamám anyukájának a sírját teszem rendbe néha, de nem gyakran járok ki, mert nem ismertem. Csak mamám miatt teszem meg. Virágot nem viszek, 5x próbáltam, általában lelopják és mindig 2-3 sírral odébb találom meg. Vicc, hogy valaki annyira nem tiszteli a hozzátartozóját, hogy 1 nyamvadt kórót vegyen neki és más sírról lop.


Szóval gazolni szoktam a sír körül, meg téliesíteni.

2020. szept. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
56%
Soha.
2020. szept. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
53%
Hát,mi halottak napja előtt.
2020. szept. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
98%
Hozzánk közel van a temető, ezért kéthetente kiszoktunk menni. Nincs lefedve a sír, tehát el tud gazosodni. Virág ültetéssel óvatosan bánunk, mert itt is lopkodják a sírokról a virágokat, vázákat, értékesebb mécseseket.
2020. szept. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%
Éjszaka.
2020. szept. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Metionin ***** válasza:
88%
Én nem járok, az apai nagyszüleim sírja 120 km-re van. Többek közt ezért is pártolom a hamvasztást, kiszórást, nincs sír, nincs gond. Oké hogy kegyelet meg emlékezés de a sír az igazából a hozzátartozóknak van. Én inkább otthon gyújtok egy gyertyát ha emlékezni akarok, nem pedig egy kőhöz járkálni, gazolni, x évente újraváltani a helyet stb. Plusz a hátrahagyott szeretteimet sem kötelezném ilyesmire.
2020. szept. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%
Halottak napján
2020. szept. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
52%
Halottak napjakor.
2020. szept. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%

Én 2-3 alkalommal egy évben. Október végén, hogy november 1-re rendben legyen. Fagy előtt téliesíteni és leszedni a novemberi cuccokat. Tavasszal leszedni a téliesítést.

De ismerek olyat, aki majdnem minden hétvégén megy temetőbe. És nem idős, nyugdíjas, hanem fiatal.

2020. szept. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%

Na most le leszek pontozva, meg szívtelenezve, de azért leírom.


Mi is falun lakunk, dolgozunk, szinte az összes rokon itt van eltemetve. Aki nem urnában, annak a sírja lefedésre került, pont a gazosodás miatt, nyáron meg állandóan öntözni kellene, hogy ne száradjon ki. A rokonságban a fiatalok dolgoznak (meg azért legyünk őszinték: a fiatal generáció már nem az a minden héten temetőbe járós), az idősebbeknek pedig már nincs mindig erre energiája. Virágot vinni így is tudunk.

Nagymamámat a hétvégén kísértük ki a testvéremmel. Pont akkor néztük, hogy itt a temetőben egyre több a lefedett síremlék.


Javaslom, ti is fedjétek le.

2020. szept. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!