Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyre több fiatalkori eljegyzé...

Egyre több fiatalkori eljegyzés,házasság,gyermekvállalás minek köszönhető?

Figyelt kérdés
Ennyire működne a kormány programja, már ahol lehetséges....esetleg a vírushelyzet miatt jobban egymásra találtak a párok, vagy csak szimplán pont most lett mindaz bepótolva, ami egyébként elmaradt korábban? Rengeteg fiatalt látok a környezetemben, akit eljegyeznek, házasságot köt esetleg akár gyermeke lesz hamarosan....vagy csak simán megteheti ezért? Netán valóban megy a divatozás és nagyobb dolognak hiszik, mint ami? Mit gondoltok?

2020. szept. 26. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én azt hittem, hogy csak azért látom így, mert egyre idősödök és ez a normális csak nem mindenkinek sikerül. Nem tudom, én 22 vagyok. Van velem egyidős volt osztálytársam, akit eljegyeztek gimi után 1 évvel de még mindig nem házasodtak össze. Én amúgy akkor látom értelmét az eljegyzésnek, ha belátható időn belül házasság követi. Egyetemről is van pár ismerősöm, akik végzés után összeházasodtak és csak 2-3 évvel idősebbek nálam. Nekem ez korai lenne. Viszont olyanokat is ismerek, hogy huszonéves koraik végén már válnak. Nem azt mondom természetesen, hogy mindenki ilyen, de szerintem a korai házasságnak csak akkor van értelme manapság, ha családot is akarnak alapítani belátható időn belül mert ahogy én észrevettem, házasság után még "élni akarnak" babázás előtt és a család csak a hosszútávú, 5 éves terveik között szerepel, ami alatt meg reneteget változik az ember és főleg még a fiatalkorban igaz ez hatványozottan is, ezért válnak el "felnőtt" fejjel.


Amúgy szerintem ők azt gondolják, hogy fiatalon összeházasodnak, le tudják a párkeresést és fixen egymás mellett fognak megöregedni és a jövőre nem sokat gondolnak.

2020. szept. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
23%

Divatból csinálják és a csok miatt!! Annak idején mikor én házasodtam, akkor nem volt divat és kevesebb is volt a házasság kötés is mint általában.


Ezek a mai kölcsön miatt létrejött házasságok nagy része válással fog hamarosan vegzodni!

2020. szept. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Épp ez az! Én sem tudom megítélni, hogy pontosan mi miatt, de 18 és 22 éves kor között bőven van, akit eljegyeztek, vagy megházasodott esetleg gyereke is lett. Volt egy osztálytársam, igaz ő részeben szülei erős vallási hovatartozása miatt is, de részben szerelemből is 18 éves korában házasodott, aztán 2-3 év múlva már vége is volt az egésznek, pedig amíg nem házasodtak össze zseniálisan éltek együtt. Másik volt osztálytársam pedig évekig együtt volt a barátjával, majd elvált tőle, jött egy új, azzal fél/háromnegyed évig együtt volt, amikor is terhes lett...ma már kettő gyermekük van. Előbbi egyébként elég nagy családból származik és náluk ez az egész, hogy úgy mondjam elfogadott, utóbbi bár szereti a gyerekeket és valószínű jó anya is, de emberként nagyon meglepődtem, amikor megtudtam, hogy ilyet vállalást tett.

Környezetemben egyébként tényleg azt látom, hogy ma már a gyűrű, hogy el tudd mondani, hogy házas vagy és esetleg más meggondolatlan cselekedetek esetleg ezek megosztása megszokott lett. Van aki azt rakosgatja, hogy a barátjától micsoda űber márkás cuccokat kap...szerintem a pontos értelmét már tán nem is értik sokan.

2020. szept. 26. 23:12
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Mert nem 35 felett normális szülni
2020. szept. 27. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Vezírünk hathatós családvédelmi politikájånak.
2020. szept. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért azt halkan megjegyezném, hogy nem most lett divat a fiatalon házasodás, ez a 90es évek közepéig így volt, az emberek 20 éves koruk körül férjhez mentek utánna jött a gyerek, nekem nagyon sok ilyen ismerősöm van sőt szüleimmel igy így volt és mai napig együtt vannak az ismerősök is. Utánna a 2000es években kezdődött az a divat, hogy "jajj én élni akarok, karriert építeni, sikeres lehetek nőként is annyira mint egy férfi" aztán a szülés meg a házasság elmaradozott mindig a nagy élni akarásban ezért ez a szám 20 22-ről kitolódott 30 35-re. De azt ugye mindenki tudja, hogy a nő szervezete se arra van ki találva, hogy 35 40 évesen szüljön. Csak éppen mostanság ez a divat, ezért is működik a sok lombik bébi program mert későn jut eszükbe, hogy jajj hát én akarok gyereket... És csodálkozik, hogy 40 évesen nem esik teherbe komplikációk nélkül. Az meg, hogy valaki fiatalon házasodik, meg gyereket szül nem biztos hogy nem gondol a jövőre. Nem tudom miért kell lenézni meg hülyének nézni a fiatalokat.
2020. okt. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6-os

Mint írtam korábban én is a fiatal korosztályba tartozom, viszont látok sok meggondolatlanságot is, hiába mondják a mai öregek, hogy az ő korukba őket is furcsának és idiótának nézték, ma már tényleg másabb a helyzet.

2020. okt. 5. 15:10
 8/12 anonim ***** válasza:
Másabb a helyzet, dehát a világ változik. Most lehet megint fiatalabban kezdik az emberek ezeket a dolgokat. Aztán 10 év mulva megint kitolódik, ki tudja. De szerintem mindenki csinálja úgy ahogy jónak látja. Ha nem lesz jó később akkor majd tanulnak belőle. Egyébként nem hiszem, hogy normális emberek a csok miatt hazasodnának össze. Annyit azért nem adnak, hogy ennyire megérje elköteleződni csak emiatt, meg a két három gyereket fel is kell nevelni. Aki csak emiatt szül az nem normális szerintem.
2020. okt. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én 22 vagyok és már féléve megkérte vőlegényem a kezem. Még egyetemen tanulok, így 2022-ben lesz az esküvőnk, de már a hely le van foglalva és a szolgáltatok.

Esküvő után mi össze fogunk költözni és kb. rá fél év, egy év múlva szeretnénk az első gyermekünket.

Tesómat anyukám 21 évesen engem pedig 25 évesen szült.

Szeretnék én is 25 éves koromra anya lenni.

Azt gondolom, hogy ez nem korai és ehhez időben keresni kell megfelelő párt és komolyan tervezni, hogy a számításaink és terveink megvalósuljanak.


Persze mindenki más. Lányok, fiúk között is van olyan, aki amit írtam azt mondaná, hogy ez korai, de nekem és szerencsére páromnak is ezek a közeli céljaink, terveink, amiket megszeretnénk valósítani:)

2020. nov. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok még azt szeretném írni, hogy szerintem azért sok fiatal fél a csoktól. Én sok olyat ismerek, akik megházasodtak, de azért se vették fel, mert inkább önerőből megcsinálják, de nem kérnek semmit az államtól.


Illetve még azt akartam írni, hogy nekem így jött össze, hogy szerencsére viszonylag hamar találtam párt, akinél számomra jobb nincs, szerelemből megyek majd hozzá, mert jól érzem magam vele, boldog vagyok mellette.


Azt gondolom, hogy a környezetemben, akik megházasodtak ugyanígy szeretik egymást.


Az egyetemen az egész évfolyamban csak én vagyok menyasszony azonban. De azt tudni kell, hogy én 22 vagyok, 2 évvel később kerültem be a felsőoktatásba.

Az évfolyam átlag életkora 20. :)

2020. nov. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!