Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyarok miért nem tudnak...

A magyarok miért nem tudnak szerények lenni ennyire durva a kisebbségi komplexus hazánk fiaiban ?

Figyelt kérdés

Oké, hogy valaki büszke a hazájára, de külföldön minden magyar-külföldi közti beszélgetésben ezt hallani: a magyarok így, a magyarok úgy, ez is meg az is magyar..

“A magyar a legnehezebb és a legszebb nyelv”.

Arra senki sem gondol, hogy mindenki szubjektíven el tudja dönteni, hogy neki mi a szép? Ráadásul sokan még az angolt meg a németet sem tudják rendesen megtanulni, de híresztelik a mellkasukat verve, hogy mi milyen nehéz nyelvet beszélünk. Unják az emberek már.

A másik meg, hogy akármikor meghallgatok egy magyar zenét, ami nemzetközileg is ismert csak ezeket a kommenteket lehet olvasni: “igen ez magyar zene, a legjobb zene, éljen Magyarország”

Érdemes megnézni a Scorpions Gyöngyhajú lány (White Dove) alatti kommenteket.

“A magyar verzió sokkal jobb. Nem is ez az eredeti, hanem a mienk.”

És akkor valaki oda írja: “jó tudjuk már, csak had élvezzük a dalt.”

Arra nem gondolnak, hogy ezzel is népszerűsítve van a dal, meg valaki angolul is meghallgatná.

Nem, az egyből lopva van.

Ez csak nekem ciki??? Mert már nem merem lassan elárulni honnan jöttem, pedig én aztán büszke típus vagyok, de ez túlzás, ami itt megy.

Semelyik nemzet nem csinálja ezt.

Ha valaki kíváncsi valamire ami magyar, majd utána néz.


A másik érdekesség, hogy itthon az egzotikus (félvér, vietnámi, latin stb) típusú embereket istenítik, ha valaki magyar (közép-európai) és úgy is néz ki az le van szólva. Ha világosbőrű elküldik szoliba, ha tud normálisan beszélni akkor stréber.

De ha van valami megjátszós angol akcentusa valakinek, vagy valamiben más, ami nem megszokott agyon van istenítve.

Akkor hogy megy ez ?



2020. okt. 9. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Én szerény vagyok szal nem vagyok magyar? Érdekes skatulyázós logikád van neked Józsi.
2020. okt. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akinek nem inge...
2020. okt. 9. 19:07
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
... az adja vissza a tulajdonosának!
2020. okt. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
Én egészen máshogy látom a dolgokat. Határon túl születtem, na azokban megvan a nacinalitás, a "mi vagyunk a világ csodái"! Ahogy kijöttem külföldre a magyaroktól mást se hallani mint hogy mennyire sza* ország Magyarország, az itteni szerbek egy szóval se bántják a hazájukat, büszkék a nyelvükre, kultúrájukra, ők megmaradnak annak aminek születtek, a magyaroknál meg az a menő ha elfelejted honnan jöttél.
2020. okt. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
95%

Jól látod, szerintem ez egyszerűen kisebbségi komplexus.


az átlag magyar jóval nagyképűbb és tájékozatlanabb, mint egy külföldi.

Nem kap normális nevelést, oktatást, nincs önbecsülése, és igazából nincs is mire büszkének lennie, ezért próbál többnek látszani - túlkompenzál.


Azért ez vmennyire érthető is, hiszen Mo. gyakorlatilag már mindenben utolsó az unióban, egy elmaradott szürke is kis ország Magyarország, ezért jönnek ilyen baromságokkal sokan, h "itt élnek a legszebb nők, kiválasztott nép, legnehezebb, legszebb nyelv" + a többi hülyeség.


és igen, jól látod, ez egyszerűen sok..nagyon sok, és beteg dolog.

2020. okt. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!