Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az orosz és ukrán férfiak...

Az orosz és ukrán férfiak hogy bánnak a nőkkel? Milyen a mentalitasuk?

Figyelt kérdés

Boltban dolgozom.. Akárhányszor egy ukrán vagy orosz bejon, köszönés luxus.. Elkoszones szintén luxus. Akkor hajlandó valamiféle kommunikációba elegyedni, vagy egyáltalán tudomást venni arról, hogy amúgy ott vagyok a boltban, ha éppen nem talál valamit és kell neki. Akkor sem mond annyit, hogy köszönöm. Bevagja a kosarába amit odaadtam neki, szemkomtaktus nulla és megy tovább.


Van több orosz vagy ukrán férfi vásárló is, (nem tudom pontosan hogy orosz vagy ukrán, de valamelyik a kettő közül), aki fizetesnel a kasszanal rám sem néz, csak odaloki a pénzt mint valami prostinak.


Őszintén szólva párszor elgondolkoztam rajta, hogy ugyan ezzel a stílussal visszadobom elé a visszajarot, csak nem akarok én rosszul kijonni még belőle.


Nem jöttem még rá, hogy azért ilyen bunkó mert nő vagyok vagy amúgy is ilyen felsobbrendunek érzi magát.



#Ukrán férfiak
2020. okt. 14. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Akikkel én találkoztam, azok normálisak. Akiket láttál, azokban valszeg az a kisebbrendűségi érzés dominál, amit a nyugatabbra fekvő országokba érkező keletiek szoktak érezni, nekem is hülye érzés Ausztriában, amikor kiszolgál a pincér, aki többet keres, mint nálunk egy professzor, csak én nem leszek emiatt ellenséges vele, mert nem ő tehet róla.
2020. okt. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem sem felsőbb, sem kisebbrendűség érzés nincs az ilyen emberekben. Egyszerűen neveletlenek, akiknek fogalmuk sincs, hogyan kell viselkedni. Emellett persze az is lehet, hogy szimplán csak zavarban vannak attól a helyzettől, hogy külföldön be kell menniük egy boltba, és nem beszélik (jól) a nyelvet.


Az orosz társadalom egyébként meglehetősen paternalista. A férfitől elvárják, hogy a nőkről gondoskodjon és megvédje őket. Cserébe a nő nem kérdőjelezi meg a férfi döntéseit. A kocka olyankor szokott fordulni, ha a férfi alkoholista lesz: ilyenkor a nő átveszi a stafétabotot. :)

2020. dec. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!