Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Azt mondják, hogy a cigány...

Azt mondják, hogy a cigány kisebbség, igaz ez?

Figyelt kérdés

Ha netezek látom, hogy 9% a cigány él Magyarországon az kb. 90.000, nem? ( nem tudok matekozni nagyon buta vagyok). Meg mondják "kisebbség"


Somogyban élek, ha Kaposváron sétálok mint most is tettem és számoltam ( igen, gonosz rasszista módjára , még a maszk sem zavart) , hogy útszakaszon 25 emberből 17 cigány volt. Akkor visszafele csak 12 ember jött szembe és ott 5 cigány volt.


Egy tescoba belépve is ezt tapasztalom.


Van ez az érdekes dolog, hogy ha valamit keresel akkor találsz, én anno szerelmes voltam a Daewoo Tacumába ( ez egy ronda autó, de gm motor van benne és olcsó) akkor elég sokra felfigyeltem mert ugye kerestem, ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem a valóságot szűrhettem le, igaz? Tehát, hogy csak azért számoltam aránytalan több cigányt mert kerestem.


Amúgy Pécsre jártam suliba és ott is több cigány volt mint magyar, és sajna nem a Ghandi-ba jártam az állítólag jó suli ( már ha Ghandinak írják és nem Gandi érzek ott egy H betűt a G után) , oda magyart is vesznek fel? Nem próbáltam, másodikba tudtam meg, hogy van ilyen. :)


Jaj, kimaradt, hogy ha faluba járok akkor csak cigányokat látok, voltam csomag futár és sok faluba mentem, tipikus cigány nevek voltak, Lakatos,Kalányos,Orsós, Bogdán. Jó fejek voltak, nem arról van szó csak mint érdekesség.


2020. nov. 27. 09:58
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

"A kisebbség társadalmi értelemben egy adott társadalmon belül többé-kevésbé elkülöníthető, sajátos azonosságtudattal rendelkező (például etnikai, vallási vagy egyéb) csoport."


Igaz.

2020. nov. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ahha, tehát a kérdés eleje nem jó, hát ezt is elcsesztem, mint minden mást az életben.


El is engedtem ezt.. bocs, hogy zavartam.

2020. nov. 27. 10:10
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Ne legyél ilyen szigorú magaddal. :)
2020. nov. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
9% az kb. 900000.
2020. nov. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Egyrészt a 10 millió 9%-a 900 ezer, ahogy a 4. írta, másrészt ezek csak a magukat cigánynak valló emberek (mivel ez alapján döntik el, hogy ki cigány, nem ránézésre). Azon kívül még lehet sok olyan ember, aki cigány származású, de hivatalosan nem vallotta magát annak.
2020. nov. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem egyenletesen oszlanak el. Itt Pesten 20 emberből 1 ha cigánynak néz ki. A családom borsodi származású, ott vannak helyek, ahol kevert, van ahol nem látni cigányt és van ahol csak azt látni. Még városon belül is van ilyen. Sátoraljaújhelyen ha a hegyi részen jársz, akkor több magyart látsz, a völgyben az ellentéte.
2020. nov. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
24%
Olyan vagy matekból mint egy ovodás XDDDJDJDNDNDN
2020. dec. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
:(
2020. dec. 7. 23:45
 9/10 anonim válasza:
Délnyugaton meg északkeleten már lehet nem kisebbség de országszinten igen.
2020. dec. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Henrik182 válasza:
Nem baj majd adnak nektek nácit várjatok csak
2022. júl. 10. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!