Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hollandia vagy Anglia? Munka,m...

Hollandia vagy Anglia? Munka,megèlhetès szempontjából?

Figyelt kérdés

Már az idén mentünk volna a párommal, de sajnos a helyzet miatt inkább halasztottuk.


Remèlem jövőre sikerül, de nem tudjuk melyik ország lenne megfelelőbb. Angolul beszèlünk csak, párom társalgási szinten èn picit jobban. Hollandiában voltam már 1 hètig kirándulni ,nagyon megfogott és azóta is almodozok róla de nem tudom mennyire lehet érvényesülni csak az angollal.

Párom professzionális sofőr (kamionozik is) de a farmos munkát is szereti. Nekem óvodapedagógus képzettségem van, de falun nőttem fel ès szeretem is az ilyen munkát, szóval nem lenne gond a mezőgazdaságban dolgozni sem. Emellett műkörmös is vagyok, hátha ez is jól fogna a későbbiekben ha beilleszkedtünk.

Remèltem hátha vannak az oldalon olyanok,akik tudnának pár tanácsot adni, akár tapasztalatból is. Ti melyik helyet valasztanatok és miért ?

23n


2020. dec. 7. 23:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

A műkörmözést egyből felejtsd is el, nyugaton is Dunát lehet velük rekeszteni.


Úgy általánosságban azt tudom mondani, hogy nem okos dolog olyan országba költözni, aminek nem beszéled a nyelvét. Az olyan emberek, akik úgy indulnak neki, hogy majd menet közben megtanulják a nyelvet kint, nagyon nehezen tudnak boldogulni, és nagyrészt egy éven belül fel is adják és visszaköltöznek Magyarországra, aztán elkezdik hangoztatni, hogy kint sincs "kolbászból a kerítés", meg hogy tömegnyomorban kell lakni 10 másik emberrel, meg nem éri meg kiutazni, nem lehet kint megélni, nincs munka stb. Szóval ebből a szempontból Angliát jobban ajánlom, de csak ha tényleg jól beszéltek angolul.


Az óvodapedagógus tapasztalatodat esetleg felhasználhatod arra, hogy nanny vagy au pair legyél. Nem mindenhol ragaszkodnak a bentlakásoshoz, én az Egyesült Királyságban élek, és sokszor láttam az itteni magyar Facebook csoportban olyan hirdetést, hogy a bejárós nanny is jó a családnak. Mondjuk ezek a családok általában vidéken laknak, messzebb a nagyvárosoktól, de ha van jogsid, akkor vállalható.

2020. dec. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Igazából èn először valami bentlakásos munkára gondoltam ahol èn vezetem a háztartást vagy gyerekekkel lennèk, párom meg kerti/mezei munkát, akár gèpeken is feltalálja magát. Egy pár a baráti körünkből ilyen munkára jelentkezett Angliában és belegondolva nekem sem lenne gondom ezzel, nem tudom Hollandiában akadna-e ilyen jellegű. Előnye, hogy nem fizetnek lakhatást, használhatják az autót, szóval kb csak kajára és szórakozásra költenek.

Anglia sem lenne rossz, főleg az angol miatt, de valamiért annyira húz a szívem Hollandiához:))


Valamit mindenkèpp megpróbálunk, mert úgy gondolom rosszabb nem lehet a jelenlegi helyzetünknèl.(Romániában élünk jelenleg)

2020. dec. 8. 13:57
 3/13 anonim válasza:
100%

Hollandiát nem tudom ajánlani nektek, ha csak nem beszélitek a nyelvet.


Sok helyen elvárt és bár van ahol nem, oda is szívesebben alkalmaznak olyat aki beszéli. Multinál, irodai közegben elég lehet egy erős angol.


Nem ismerem a jelenlegi helyzeteteket de lehet átgondolnám ezt a költözést. 1 éve ilyenkor simán belevágós volt de most mindenhol kopp van (itt Hollandiában is). Elég sok tartalék kell a kezdéshez így hogy fél-egy év a munkakeresés.

2020. dec. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Ezzel ami nektek van Angliát ellehet felejteni, jövőre a pontrendszer miatt ha nincsen meg a 25 (6?) ezres kezdő fizetés akkor nem kaptok vízumot.

Amit felsoroltál egyik sem.

Talán a kamionsofőr de neked akkor sem lenne meg.

2020. dec. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az óvodapedagógusi képzettséggel lehet valamit kezdeni külföldön, talán még Hollandiában is. Vizsgáltasd be a diplomádat még Magyarországról, hogy elfogadják-e, ha igen, akkor lehet nemzetközi óvodákban állást keresni, ott valószínűleg elég lehet az angol. Igazából az óvodákban a legtöbb országban abszolút nem lehetetlen munkát találni.
2020. dec. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
" Az olyan emberek, akik úgy indulnak neki, hogy majd menet közben megtanulják a nyelvet kint, nagyon nehezen tudnak boldogulni, és nagyrészt egy éven belül fel is adják és visszaköltöznek Magyarországra, aztán elkezdik hangoztatni, hogy kint sincs "kolbászból a kerítés", meg hogy tömegnyomorban kell lakni 10 másik emberrel," Mi van?? Nyelvet nyelvi közegben lehet a leggyorsabb, leghatékonyabb módon megtanulni. Ez közismert, de tudományosan is rengetegszer alátámasztott tény, amit a tapasztalat is 1000%-osan alátámaszt. Minek okoskodik, aki ennyire fogalmatlan és buta?
2020. dec. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

6-os, 10 éve angol nyelvterületen élek. Több ismerősöm is azért költözött vissza Magyarországra (vagy más országba, ahonnan jöttek), mert nulla nyelvtudással jöttek ki, emiatt nem találtak itt munkát, vagy ha találtak is, nem maradtak ott sokáig, mert nyelvtudás hiányában nem tudták rendesen ellátni a feladataikat. Az alapvető hétköznapi dolgokat, bevásárlást, utazást, orvost stb. se nagyon lehet elintézni nyelvtudás nélkül. Csak gondolj bele, fordított esetben te magyarként mit kezdenél Magyarországon egy olyan emberrel, aki se magyarul, se semmilyen más olyan nyelven nem beszél, amilyenen te tudnál kommunikálni?

Az se feltétlenül igaz, hogy nyelvi közegben jól tanulható a nyelv. Nagyon kicsi gyerekek nyilván tényleg nyelvi közegben tanulnak a legjobban nyelvet, de felnőttként a legtöbb ember nem tud nulláról megtanulni egy idegen nyelvet pusztán azzal, hogy azt a nyelvet beszélik körülötte. Egy erős középszintű nyelvtudást már lehet ilyen módon fejleszteni, leginkább szókincs terén. De aki egészen felnőttkoráig annyira lesz@rta a nyelvtanulást, hogy fogalma sincs a nyelvtanról és jó, ha 2 előre bemagolt mondatot ki tud mondani az adott idegen nyelven, az nem fog nyelvi közegben fejlődni. Mégis egy csomó ilyen ember költözik külföldre a jobb élet reményében, aztán csodálkoznak, hogy miért nincs jó állásuk és miért nem tudnak boldogulni. Csak körül kell nézni bármelyik külföldi magyar Facebook csoportban, napi szinten írogatnak be buta emberek, hogy x ideje itt élnek, nem beszélik a nyelvet, de valaki ajánljon már nekik valami munkát. És meg vannak sértve, ha beírjuk nekik, hogy a munkához kéne nyelvtudás is.

2020. dec. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Te részképesség-zavaros emberekkel lehetsz körülvéve, vagy kifejezetten erre pörögsz, hogy másnak mi nem megy. Soha életemben nem tanultam aktívan nyelveket, érdekes módon az angolom mégis valahogy közel anyanyelvi színtű lett nyelvi környezetben, kb 2-3 év alatt. Ahogy számtalan ismerősömnek is, akik 2010-ben még csak mosolyogtak, ha a nevüket kérdezték. 2013-ban már többen is tökéletesen beszéltek, még a helyi akcentusokat is felvették. Körül kéne nézni a világban, és nem a kis mítoszkákat felmondani, meg arra recskázni, hogy alázunk másokat valamelyik degenerált FB csoportban. A te angolod egyébként valószínűleg ilyen középiskolás erőltetett, max középfokú szar :D látatlanban megmondom :D a nyelvérzék teljes hiányát mutatja ugyanis a buta, minden valóságalapot nélkülöző véleményed.
2020. dec. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Elmondom neked, hogy akár 0-ról is lehet így nyelvet tanulni. Sőt, csak így lehet.
2020. dec. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
És érted, pont az angolokkal ne lehetne így tolni? A világ legbarátságosabb, legtámogatóbb emberei, ha a nyelvükről van szó. Meg egyébként is.
2020. dec. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!