Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi értelme van könyvespolcon...

Mi értelme van könyvespolcon gyűjtögetni a könyveket?

Figyelt kérdés
A legtöbb könyvet csak egyszer olvassuk el, utána csak porfogó és a könyvespolc foglalja a helyet a lakásban. Költözködéskor is nagy teher a sok nehéz könyvet transzportálni. Sokkal értelmesebb dolog könyvtárba járni.

2020. dec. 12. 18:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

És speciel nem csak egyszer olvasom el a könyveimet. És attól még, hogy járok könyvtárba, szeretem, ha vannak saját könyveim is.

Sokaknak meg filmgyűjteményük van dvd-n, azzal nincs bajod? ;D

2020. dec. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
97%
Lehet, hogy neked csak egyszerhasználatosak a könyvek, de sokan vagyunk, akik szeretjük újra és újra elolvasni a kedvenceinket. Ha nincs rájuk szükséged, hát ne gyűjtsd őket; de miért fáj, hogy más szívesen lát a saját otthonában néhány tömött könyvespolcot? Számomra hozzátartozik a lakáshoz a könyvgyűjtemény, így nőttem fel, erre van igényem.
2020. dec. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Ott a szabadság hogy bármikor bármelyik könyvet leveheted.

Sokat olvasok, és gyakran van, hogy egy hovatkozáshoz egy több éve olvasott könxvet kell előszednem.


Ezt shogy nem tudnám megoldani.

2020. dec. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Metionin ***** válasza:
100%
Én nem egyszer olvasom őket, ami egyszer olvasós (általában ajándékba kapom de nem tetszik) azt elcserélem vagy eladom. Bármikor bármelyiket levehetem a polcról, nem mellesleg sokhoz emlékek fűznek, nekem értéktárgyak, az alap értékükhöz plusz eszmei érték is tartozik. Sok olyan könyvem van, amit könyvtári példányban olvastam először de annyira tetszett, hogy amikor már volt pénzem, megvettem magamnak.
2020. dec. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
16%
Minél több könyved van, annál több légkörből kivont CO2 boldog tulajdonosa vagy, vagyis annál inkább óvod a környezetet a felmelegedéstől, üvegházhatástól.
2020. dec. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
60%

Minden létező és nem létező dolgot szeretnek gyűjteni az emberek, írd be a gugliba, hogy "gyűjtemény eladó". Egyik ilyen gyűjthető dolog a könyv.

Régen a közkönyvtárak nem voltak olyan túl jól felszerelve, pénz híján, így az emberek megvették a könyveket. A szocializmusban anyagilag dotált cikként filléres dolog volt, már egy fagyi áráért is adtak egy könyvet, ezért a pénz nem volt akadály, aztán ennek így lett egy hagyománya.

Én 7 éves korom óta rengeteget olvasok, és kb. 25 éves koromig én is összevásároltam mindent, de aztán elmentek a könyvárak a észszerűtlen felé. Úgyhogy szépirodalmat már szinte egyáltalán nem veszek, legfeljebb akcióban, vagy használtan. Most én is a könyvtárba járok sokat.

A régi könyveimet általában csak 20 évente olvasom újra, ennyit könyvtári könyvekkel is meg lehetne tenni. (Ugyanígy, filmek közül is ritka, amit egynél többször megnézek.)

2020. dec. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
65%
A könyvek (számomra) egy dologra jók: lehet bennük információt tárolni. Arra pedig nem egyszer van szükség, hanem bármikor. Nekem úgy 250 könyvem van, mind szakmai jellegű, és azért tartom meg őket mert a bennük található információ a fejemben (még) nincs benne. Ha mindegyiket kívülről fújnám, akkor lehet egy könyvem sem lenne. Könyvtárban meg ezek a könyvek nem találhatóak meg, legfeljebb 1-2.
2020. dec. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
68%
Későbbi olvasásra, eladásra, ajándékozásra.
2020. dec. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
78%
Szomorú, hogy fel kellett tenned ezt a kérdést.
2020. dec. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
92%

7

Nyilván nem szakirodalomra gondolt a kérdező, a kérdése alapján, hanem szépirodalomra.

A szakirodalom az gyakorlatilag egy könyv formájú szerszám, ami a munkát segíti, és amit nem elolvas az ember, hanem információkat keres benne.

2020. dec. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!