Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A bartosizmushoz, mint ideológ...

AndrewLloyd kérdése:

A bartosizmushoz, mint ideológiai irányzathoz mennyire áll közel a nihilizmus, illetve az anarchizmus?

Figyelt kérdés
Bartos elmondása szerint a kapitalizmus el fog jutni a teljes összeomlás szintjére, és ezután a bartosizmus fog következni. Vajon a bartosizmus okozza-e ezt az összeomlást, és tovább viszi-e ezt az összeomlott rendszert?

2020. dec. 26. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Pöpö-pööö
2020. dec. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
69%
Úgy bizony dááá
2021. febr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Gozarusan2 válasza:
100%
Mindenképpen egy szélsőbaloldali ideológiáról beszélhetünk a Bartosizmus alatt. Ezt a kapitalizmus elvetésében is láthatjuk. Nem ismerem Bartos gondolatait mélyrehatóan (és nem is tervezem annyira, hogy ez megtörténjen xD) de szerintem abszolút közel áll az anarchizmushoz az amit ő gondol. Azt, hogy az élet értelméről, vallásról mit gondol fogalmam sincs. Vannak érdekes, értékelendő gondolatai szerintem, mindenesetre nos ettől függetlenül kissé zakkant szegény.
2021. júl. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Gozarusan2-t kicsit kijavítva,a Bartosizmus nem mindenképpen szélsőbalos ideológia,de akár az is lehet,de azért nem mondanám kizárólag annak,mivel tartalmaz erőteljesen tribalista-anarcho primitivsta elveket(amik ugye harmadikutas ideológiák).De visszatérve a kérdésre,igen,a Bartosizmus közel áll a nihilizmushoz,mivel Bartost főként(filozófia téren) Diogenész és Nietzsche inspirálta,illetve Schopenhauer de ő már nem annyira.Bartosizmust egyébként legjobban az anarcho-primitivizmushoz tudnám hasonlítani és az individualizmushoz,és távol áll az anarcho-kommunizmustól,mivel Bartos nem hisz/nem támogat nagyjából semmiféle gazdaságban/ot.Ha pedig egyszerűen,gyorsan meg akarod érteni a Bartosizmust politológiailag,csak gyúrdd össze Charles Manson és Ted Kaczynski világnézetét + Varg Vikernes kereszténységgel kapcsolatos nézeteivel (Btw Bartos olvasta Unabomber manifesztóját,és eléggé szimpatizál vele),mindegy,hirtelenjébe ennyit tudok mondani a Bartosista ideológáról és filozófiáról. :D



Viszont a disztópia érdekesebb,Bartos soha nem fejtette ki igazán,és részletesen sem mindig ugyanazt mondta,de a Bartosizmus az ebben az esetben egy állapot,amikor a szennyezett és tönkre tett világban kényszerülnénk visszafejlődni,ami az emberiség halálával egyenlő(ezt is akarja elérni Bartos,nem hiába említettem meg Charles Mansont),Bartos a Bartosista disztópiára úgy hivatkozik,mint az emberiség méltó büntetésére,a saját ostobaságunk és felelőtlenségünk rovására.


Remélem segítettem megérteni,próbáltam összeszedetten válaszolni XD

2023. febr. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!