Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek erkölcsileg nem...

Szerintetek erkölcsileg nem változott a társadalom a "régi időkhöz" képest?

Figyelt kérdés
2010. aug. 13. 13:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen. (Bocs, de eldöntendő kérdés)
2010. aug. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez költői kérdés volt,ugye?
2010. aug. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hogy ne változott volna, amikor mindig is változozz?
2010. aug. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
9%

Régen még volt az emberben tisztesség, erkölcs, tartás, szeretet, küzdeni tudott valamiért, ma meg elkorcsosult..


Én szívesebben élnék egy korábbi korban vagy legalább pár X-el előbb.


Nekem nem tetszik hogy ma sehova nem lehet éjjel kimenni mert bármikor leüthetnek, kinyírhatnak..

Nem tudják az emberek ma már jól érezni magukat pia nélkül...kivétel van psze.

A nőkben sincs akkora tartás mint azelőtt.


Az egymást követő nemzedék is egyre szörnyűbb..szerintem...tisztára abnormálisak az emberek,..


Nem segítenek másnak ha bajban van akkor sem ha kellene..


Most akkor úgy gondolom egyre csak rosszabb lesz és én ilyen helyre nem nagyon akarok gyereket X évig...

2010. aug. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%
Hát, persze. Régen nem voltak háborúk, nem volt bűnözés, a házasságok is mind boldogak voltak. Persze így volt, hogyan máshogy?
2010. aug. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
17%

Utolsó (ma 14:10)


Arkangyallal alapvetően egyetértek. Nem azt mondta amit te. Arról van szó, hogy fegyelmezettebbek voltak az emberek 10-20-30-40 évvel ezelőtt, előtte meg méginkább. De minden generációval a szülők engedékenyebbek a gyerekkel és egyre jobban elkorcsosodunk, mert nem tartjuk magunkat semmihez. Nincsenek elveink. Illetve a legtöbb mai fiatal elve sajnos az amit a tv-ben lát: pia+szex+szórakozás és ez az élet, ez a boldogság, ez a beteljesülés... Hát nem tudom...


Én nem szoktam összeesküvéselméletekkel jönni, de igenis a médiát teszem felelőssé mindezért. Fogyasztói társadalommá konvertál minket. Minden amit az utcán nem akarok látni nap mint nap a tv-ben megy és minden amit szép, ami emberi érték, amiért nem kéne fizetni (szeretet, tisztelet, empátia) azt alig látni a tv-ben, mert nem "érdekes", uncsi, nem látványos, nem botrányos, ...


Határozottan úgy tartom hogy most a társadalom, a kultúra egy hanyatló szakaszban van. Ez ismétlődik a történelem során, nincs ebben semmi újdonság, csak sokunknak rossz megélni, mert sokunk egy szebb világot akar, nem pedig bulikat meg szórakozást... Ez a bajunk néhányunknak.


22F

2010. aug. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én megfogadtam ha egyszer gyerekem lesz nem engedem hogy akármit megnézzen, a régi meséket pl miért nem adják a tévében,annak még értéke is volt. Ma mi van? videó játék gyilkolás...háborús mesék..

És tényleg a médi tehet róla, mert nem azt hajtogatják pl a fiataloknak hogy biztonságos szex, hanem pl a túrórudis reklám?hát nagyon szép...amikor eszi és a fasziról leesnek a cuccok..

Meg hát még ilyenek.

Angliában azért próbálnak küzdeni hogy legyen felvilágosítás a tv-ben, itt is azt kellene. ha már a szülő nem teszi meg. de mielőtt én elkezdtem volna bármit is utánaolvastam..

2010. aug. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem meg azért, mert régebben az emberek jobban függtek egymástól, voltak közösségek, akiknek az írott és íratlan szabályaikhoz minden tagnak alkalmazkodni kellett. Ha nem úgy tett, akkor kiközösítették.

Ennek vonzataként alighanem sok képmutatás is volt.


Ma már alig vannak közösségek, a szabályok is sokat változtak. Ma már divat azt mondani, fő, hogy jól érezzem magam, akinek nem tetszik, le van...

Azt hiszem, két véglet. Vannak dolgok, amikor figyelembe kell venni mások véleményét is, leginkább akkor, ha vmilyen módon őket is érinti.

De, ha mondjuk egy fiatal lány nem vehet föl miniszoknyát, mert mit szól a szomszéd? Az ilyen súlyúakat erős túlzásnak tartom.

2010. aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

Sok negatív példát hoztatok fel az erkölcsi változásra, amivel egyébként egyet is értek, de azért ne feledkezzünk meg a fejlődésről sem, illetve arról, hogy mi volt a változás háttere.


Tegyük fel az 1700-as éveket. Azt állítjuk, akkor sokkal nagyobb volt az emberek erkölcsi tartása - ez nem igaz. Akkor is éppúgy gyilkoltak éjszaka - nem kellett kevesebb bátorság akkoriban végigmenni egy sötét sikátoron -, akkor is erőszakoltak meg nőket és ugyanúgy a pénz volt az érték, mint ma.


Na meg azt mondani, hogy akkoriban erkölcsösebbek voltak az emberek, butaság volna. Nem feltétlenül belső indíttatásból élték le sokan az életüket egyetlen emberrel, hanem mert kötelező volt.

Ha lánynak születtél, akkor általában a szüleid döntöttek a férjedről, ha gazdag voltál, ha szegény. Tulajdonképpen nem volt jogod szerelmesnek lenni, csupán elfogadni a kiválasztottat, és ha esetleg mást akartál, meg voltál bélyegezve a társadalom által.


Tehát régen nem azért voltak "erkölcsösebbek" az emberek, mert azok akartak lenni, hanem mert kötelező volt.

2010. aug. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

Bakker az előző generáció azért volt fegyelmezett, mert ha nem lettek volna azok, elviszi őket az AVH. Ezt sírod vissza?! Ne legyél hülye.

Az azelőtti generáció pedig elvek és a befolyásoló propaganda miatt több millió embert legyilkoltak, és több millió nőt erőszakoltak meg.

A középkorról pedig inkább ne is beszéljük! Elég romantikus, a valóságtól elrugaszkodott nézeteitek vannak a múltról!

2010. aug. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!